Ile kosztowała suknia ślubna Kate Middleton? To pytanie zadaje sobie wiele fanów Rodziny Królewskiej. Ślub Kate i Williama, który był towarzystkim wydarzeniem roku – kosztował 250 milionów złotych! Kosmiczna cena sukienki ślubnej nie powinna zatem nikogo dziwić…

Rodzina królewska od lat wzbudza wielkie zainteresowanie. Każda informacja na temat ślubu Kate i Williama była na wagę złota. Kolorowe magazyny rozpisywały się na temat ceremonii ślubnej i wzięły pod lupę nawet najmniejszy detal. Ile kosztowała suknia ślubna Kate Middleton? Kwota powala!

Ile kosztowała suknia ślubna Kate Middleton?

Suknia księżnej Kate pochodziła z domu mody Alexandra McQueena, co dodatkowo zwiększyło jej koszt. Warto wspomnieć o tym, że  Zaprojektowała ją Sarah Burton, dyrektorka kreatywna Alexandra McQueena. Warto dodać, że projekty z tego domu mody są niezwykle drogie — ceny standardowych sukni dostępnych na stronie internetowej sięgają nawet 3000 dolarów. Portal CBS podał do publicznej wiadomości, że suknia ślubna Kate Middleton mogła kosztować nawet 1,5 mln złotych! Suknia okazała się więc największym wydatkiem weselnym.

Ze względu na personalizowaną wersję sukni ślubnej jej cena była naprawdę wysoka. Księżna miała najdroższą suknię w historii rodziny królewskiej. Warto dodać, że suknia była w całości wykonana ręcznie, co również podniosło koszt. 

Jak wyglądała suknia ślubna Księżnej Kate?

Kreacja była inspirowana stylem wiktoriańskim. Cechą charakterystyczną tego stylu jest wyraźne podkreślenie talii na wzór wiktoriańskiego gorsetu. Koronkowa suknia została uszyta ręcznie. Wzór koronek imitował kilka rodzajów kwiatów: żonkilie, oset, róże i koniczyny. Za wykonanie koronkowych elementów odpowiedzialna była The Royal School of Needlework. Do wykonania kwiatowych elementów wykorzystano specjalną technikę, którą zastosowano również podczas tworzenia bajkowego welonu.  

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Wyjątkowa kreacja

Jedyna w swoim rodzaju suknia zachwyciła opinię publiczną. Wyjątkowy projekt był szeroko komentowany przez długie tygodnie, a każda nitka była szczegółowo analizowana. Wszelkie niestandardowe rozwiązania i wyjątkowy projekt jedynej w swoim rodzaju sukni zaważył na wysokiej cenie. 

Ślub Kate Middleton i księcia Williama odbył się w 2011 roku. To wydarzenie urosło na skalę globalną i zebrało przed telewizorami miliony widzów. Transmisję telewizyjną obejrzały ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie! Trzeba przyznać, że księżna Kate w dniu ślubu wyglądała naprawdę wyjątkowo, a jej suknia stała się źródłem inspiracji dla tysiąca panien młodych na całym świecie. 

ZOBACZ SUKNIĘ KATE MIDDLETON:

ile kosztowała suknia kate middleton
instagram.com @katemiddelton_uk

Ile kosztowała suknia ślubna Kate Middleton? Na temat kreacji rozpisywały się wszystkie media!