Ile kot chodzi w ciąży? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje większość właścicieli naszych futrzanych przyjaciół. Nie jest przecież tajemnicą, że do ciąży kotek może dojść za każdym razem, kiedy jest ona w rui, a to ma miejsce nawet kilka razy w roku w okresie od wiosny do jesieni. Zastanawiasz się, jak wygląda poród u kota? Najwyższa pora obalić wszystkie mity.

Nie od dziś wiadomo, że ciężarne kotki wymagają szczególnej troski, zainteresowania i odpowiedniej pielęgnacji. Każdy właściciel futrzaka prawdopodobnie zgodzi się też z faktem, iż niekiedy rozpoznanie ciąży w przypadku tych zwierzaków jest nie lada wyzwaniem. Pierwsze oznaki pojawiają się dopiero po kilku tygodniach, wówczas konieczna jest konsultacja z weterynarzem.

Ile kot chodzi w ciąży?

Masz przeczucie, że twój ukochany futrzak po raz kolejny jest w ciąży? Nie wiesz, ile trwa kocia ciąża? Świetnie trafiłaś, ponieważ znamy odpowiedź na dręczące cię pytania. Okazuje się, że ciąża w przypadku tych zwierzaków trwa między 58 a 70 dni. Zwykle jest to jednak 63-65 dni. Jednoznaczne określenie dokładnego czasu to nie lada wyczyn, który spędza sen z powiek nawet doświadczonym specjalistom. 

Jeśli tylko zauważysz pierwsze niepokojące objawy natychmiast udaj się z przyszłą mamą do weterynarza, w celu potwierdzenia pojawienia się na świecie rzekomego potomstwa. 

Jak wyglądają objawy ciąża u kota?

Bez względu na wszystko należy pamiętać, że ciężarne kotki nie będą wykazywać objawów rui, a ciąża urojona jest w ich przypadku niebywale częstym zjawiskiem. Jeśli kotka faktycznie spodziewa się potomstwa po upływie 15- 18 dni jej sutki powinny się powiększyć i zaczerwienić. 

Od czasu do czasu może miewać też nudności, występujące głównie pod postacią porannych młodości. Kotki stopniowo przybierają na wadze od jednego do dwóch kilogramów. Nie zapominaj, aby pod żadnym pozorem nie dotykać brzuszka twojego pupila. Tym sposobem możesz uszkodzić płód i raz na zawsze pozbawić jej możliwości zostania matką. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ile kot chodzi w ciąży
instagram.com @golden_british_shorthair_uk

Ile kot chodzi w ciąży? Odpowiedzi an to pytanie szuka większość kocich właścicieli. 

Ile kot chodzi w ciąży
unsplash.com @snowboardinec

Zwykle trwa ona 63-65 dni.

Ile kot chodzi w ciąży
instagram.com @melooo6

Rozpoznanie ciąży to nie lada wyczyn. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do zespołu hospicjum dla dzieci dołączyła nowa terapeutka. Podopieczni od razu ją pokochali
  2. Pies tkwił w drzewie przez 50 lat. Gdy pracownicy go dostrzegli, przeżyli wstrząs
  3. Tata nagrał pierwsze spotkanie synka z adoptowanym psem. Wzruszające do łez wideo
  4. Kotek kradnie skarpetki ze stópek dziecka. Potem ucieka z „łupem”
  5. Podczas porodu rottweilera wszyscy przecierali oczy. Nie spodziewali się, że nowo narodzone szczeniaki przyjdą na świat w takiej liczbie
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.