Ile lat ma Jarosław Kaczyński? Wicepremier oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości obchodzi dzisiaj swoje 72 urodziny. Z tej okazji portal wiadomosci.onet.pl przypomniał najsłynniejsze cytaty z kariery zawodowej polityka. Czego mu życzycie?

Jarosław Kaczyński jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w Polsce. W polityce spędza zdecydowaną większość swojego życia, choć teraz znacznie rzadziej występuje publicznie.

Ile lat ma Jarosław Kaczyński?

Jarosław Kaczyński ma 72 lata. Przyszedł na świat 18 czerwca 1949 roku. Jego brat bliźniak, Lech, który pełnił urząd prezydenta do momentu tragicznej śmierci w katastrofie smoleńskiej uznawany był za odmiennego charakterem.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości niejednokrotnie wzbudzał kontrowersje swoimi słowami, ale również wizerunkiem, a w ostatnim czasie wydawanymi decyzjami. Tak czy inaczej, od dłuższego czasu wyprowadza PiS na prowadzenie w hierarchii partii politycznych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Niejednokrotnie zdarzało się, że jego wypowiedzi odbijały się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Część z nich zostało wymienionych przez Onet Wiadomości.

Kontrowersyjne wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego

Z uwagi na to, że było ich multum przytoczymy dwie, które mówią najwięcej o karierze znanego polityka:

– Chciałem rządzić, już gdy miałem 12 lat. Premierem zamierzałem zostać, mając lat 34, a skończyć rząd, mając lat 91. To byłby rok 2040. To jeszcze strasznie dużo czasu – powiedział Jarosław Kaczyński dla Wprost w 2007 roku.

Jednak największym z hitów było zdecydowanie poniższe:

– Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne – powiedział podczas expose w 2006 roku.

Czego życzycie prezesowi z okazji 72 urodzin?

Zobacz zdjęcie:

Dzisiaj swoje 72 urodziny obchodzi Jarosław Kaczyński. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl