Manicure w salonie może być potrzebnym luksusem, ale czasami nie mamy na to odpowiedniego budżetu lub czasu. Wtedy decydujemy się na samodzielną stylizację. Za pewne każdej z nas choć raz zdarzyła się przy tym prawdziwa katastrofa – lakier nie wyschnął dokładnie i cała praca poszła na marne. Ile warstw lakieru to za dużo? Przedstawiamy przepis na idealne paznokcie.

Ile warstw lakieru to za dużo? Przepis na idealne paznokcie

Przede wszystkim – pamiętaj o nałożeniu specjalnej bazy. Pozwoli ona zachować trwałość lakieru przez dłuższy czas. Unikniesz dzięki niej także odbarwień paznokcia w przypadku malowania ich na intensywne kolory.

Nadszedł czas na stylizację! Zaleca się nałożenie nawet trzech warstw lakieru do paznokci, aby uzyskać pełne krycie koloru i gładki, perfekcyjny wygląd.

Jeśli jednak nałożysz więcej, niż trzy warstwy za jednym razem, aplikacja będzie miała skłonność do zlepiania się w jeden kawałek. Istnieje przez to większe prawdopodobieństwo powstania nieestetycznych smug i rozmazywania się podczas wysychanie.

Nawet jeśli pozwolisz każdej warstwie wyschnąć przed nałożeniem następnej, tak naprawdę wysycha tylko powierzchnia paznokcia. Dlatego właśnie zbyt wiele warstw może zepsuć końcowy efekt stylizacji.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.