Ile zarabia Anna Komorowska? Małżonka Głowy Państwa przez całą kadencję nie otrzymywała żadnego wynagrodzenia. Choć stanowisko Anny Komorowskiej kilka lat temu zajęła Agata Duda, żona byłego prezydenta postanowiła zabrać głos w bardzo ważnej kwestii, czyli wynagrodzeń dla pierwszych dam!

Żona Bronisława Komorowskiego nie kryje swojego oburzenia w związku z brakiem pensji dla kobiet, które wspólnie ze swoim mężem reprezentują kraj. Pierwsza Dama odniosła się do własnych doświadczeń, podkreślając, że prezydentura Bronisława Komorowskiego była dla niej bardzo pracowitym okresem. 

Ile zarabia Anna Komorowska? 

Anna Komorowska, w wywiadzie dla Radia Zet wspomniała, iż  brak pensji i składek ZUS jest oburzające:

 — Jeśli pierwsza dama miałaby pensję, to miałaby także zakres obowiązków i można by ją z tego rozliczać. Społeczeństwo mogłoby wtedy oczekiwać zaangażowania publicznego. Okres prezydentury mojego męża to był czas, kiedy najintensywniej pracowałam. Ten czas przynajmniej powinien się liczyć jako okres składkowy do emerytury. I to jest minimum — wspomniała 

Choć w 2016 roku Prawo i Sprawiedliwość było bliskie przeforsowania postulatu dotyczącego zarobków żony prezydenta, pomysł ostatecznie został odrzucony. 

Ile zarabia Agata Duda?

Obecna Pierwsza Dama, podobnie jak jej poprzedniczki, również nie otrzymuje pensji za sprawowane stanowisko. Dwa lata temu prezydent wyznał jednak, że dokłada jednak wszelkich starań, by w przyszłości jego żona otrzymywała emeryturę:

 — Do 10 każdego miesiąca odprowadzam mojej żonie z mojego wynagrodzenia składkę na ZUS — czytamy na portalu se.pl.

Profesor Andrzej Dudek, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego także przyznaje, że pierwsze damy nie powinny być dłużej dyskryminowane: 

 — To może być na przykład połowa wynagrodzenia, jaką otrzymuje prezydent Polski —  powiedział w rozmowie z Super Expressem

Myślicie, że coś się w tej kwestii zmieni?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

anna komorowska
fot. screen z youtube.com Prezydent.pl

Ile zarabia Anna Komorowska? Anna Komorowska, która w latach 2010-2015 pełniła funkcję Pierwszej Damy, odniosła się do kwestii zarobków żony głowy państwa. 

Agata Duda
facebook.com@AgataDudaFashiom

Jak wynika z zapewnień prezydenta Andrzeja Dudy, jego żona, Agata, nie powinna zbytnio martwić się o przyszłość. Polityk podkreśla, że co miesiąc odprowadza pierwszej damie od swojego wynagrodzenia składkę na ZUS.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Żony Michała Wiśniewskiego nie miały z nim lekko! Przypominamy wszystkie z nich
  2. Kuba Wojewódzki za JEDNO zdjęcie na Instagramie może kupić sobie… mieszkanie! Gwiazdor TVN wyjawił kwoty
  3. Olivia Newton-John znów choruje. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”
  4. Martyna Wojciechowska 2 lata temu zapadła na tropikalną chorobę. Długo dochodziła do zdrowia
  5. Jan Englert rywalizował z innym aktorem o serce Beaty Ścibakówny! O tym mówiła cała Polska

Źródło: wikipedia.org, se.pl

Poprzedni artykułZwyciężczyni „Supermodelka plus size” opala się topless! Pokazała zdjęcie, fani: „Bogini”
Następny artykułPo koncercie w Bielsku-Białej raperowi pękło płuco. Opowiedział o tym po latach
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.