Ile zarabia Danuta Holecka? Jest jedną z czołowych gwiazd telewizji publicznej. Cieszy się wielką sympatią i poważaniem wśród widzów Wiadomości, nic więc dziwnego, że jest sowicie wynagradzana za swoją pracę – zarobki dziennikarki TVP są ogromne. Będziecie pod wrażeniem.

To jedno z najgorętszych nazwisk ostatniego czasu. Coraz więcej osób zastanawia się, kim jest jedyna kobieta w zespole prezenterów głównego wydania Wiadomości TVP – Danuta Holecka. Ile zarabia za przedstawianie informacji widzom w całym kraju? Dziennikarka nie musi martwić się, czy wystarczy jej do pierwszego. Udało nam się dotrzeć do informacji, na jakie stawki może liczyć Holecka. Nie spodziewaliście się tego!

Ile zarabia Danuta Holecka?

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, za swoją pracę Danuta Holecka ma otrzymywać aż 40 tysięcy złotych netto. Co ciekawe, nie wszyscy pracownicy Wiadomości mogą liczyć na równe stawki. 

– O zarobkach prowadzących Wiadomości we wrześniu ub.r. poinformował już Dziennik Gazeta Prawna. Według jego ustaleń Danuta Holecka i Michał Adamczyk zarabiają ok. 40 tys. zł netto, a Krzysztof Ziemiec – 33,5 tys. zł (wystawiają co miesiąc faktury na takie kwoty) – podaje wirtualnemedia.pl

Oficjalnie zarobki pracowników TVP są objęte tajemnicą. Co ciekawe, zanim prezesem telewizji publicznej został Jacek Kurski, stawki miały być jeszcze wyższe:

 – Wynagrodzenie objęte jest tajemnicą korporacyjną, ale generalnie są niższe niż gwiazdorskie gaże z czasów redaktora Kraśki, zwłaszcza w przeliczeniu na liczbę wykonanych zadań. – cytuje portal fakt.pl. 

Nawet jeśli w przeszłości prezenterzy Wiadomości TVP mogli liczyć na wyższe stawki, dziś nie powinni mieć powodów do narzekania. Łatwo obliczyć, że łączna pensja Danuty Holeckiej za rok, zakładając, że stawka pozostaje ta sama co miesiąc, wynosi aż… 480 tysięcy złotych! 

Co sądzicie o zarobkach Danuty Holeckiej?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ile zarabia danuta holecka
fot. screen z youtube.com

Ile zarabia Danuta Holecka? Dziennikarka otrzymuje bajeczne wynagrodzenie.

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.