Ile zarabia Danuta Wałęsa? Była pierwsza dama przez dziesiątki lat żyła w cieniu męża, zajmując się domem i wspierając zapracowanego męża. Kilka lat temu w małżeństwie Wałęsów naszły wielkie zmiany, a zarobki małżonki mają być wyższe niż Lecha. Na czym Danuta Wałęsa dorobiła się fortuny i ile zarabia jej mąż?

Danuta Wałęsa jest nazywana nawet najważniejszą kobietą w kraju. Mimo że jej mąż już od ponad 20 lat nie piastuje funkcji prezydenta Polski, jej działalność społeczna zagwarantowała jej szacunek i poważanie Polaków na lata. Ile zarabia Danuta Wałęsa? Zarobki byłej pierwszej damy mają być wyższe niż samego Lecha Wałęsy! Jesteście ciekawi, na czym Danuta Wałęsa zarobiła krocie?

Ile zarobiła Danuta Wałęsa na swojej książce?

Na swojej biografii była pierwsza dama mogła zarobić nawet kilka milionów złotych. Zakładając, że książka kosztowała około 40 złotych, a z tej kwoty na konto Danuty Wałęsy wpadało, załóżmy jedynie 10 zł, to przy nakładzie 300 tysięcy sprzedanych egzemplarzy suma, jaką zarobiła Danuta Wałęsa musiała być ogromna!

Kilka lat temu polskim rynkiem wydawniczym wstrząsnęła długo wyczekiwana biografia Danuty Wałęsy. Była pierwsza dama po wielu latach zdecydowała się opisać życie u boku legendarnego Lecha Wałęsy z własnej perspektywy. W 2011 roku w księgarniach zadebiutowała jej biografia zatytułowana Marzenia i tajemnice. Pozycja automatycznie stała się wydawniczym hitem i już po pierwszych miesiącach sprzedaży nakład książki wynosił niemalże 300 tysięcy sztuk.

Zarobki byłej pierwszej damy po wydaniu książki były na tyle duże, że zaczęto plotkować, że zarabia o wiele więcej niż mąż.

Ile zarabia Lech Wałęsa?

Lech Wałęsa dostaje 9 tys. zł. miesięcznej pensji, do czego dochodzi około 12 tys. zł za prowadzenie biura. Były prezydent również może więc liczyć na spore sumy. Dziennikarze Newsweeka dotarli do Piotra Gulczyńskiego, prezesa Instytutu Lecha Wałęsy, który opowiedział im o innych zarobkach Wałęsy.

– Przyjmując, że ma średnio jeden wykład w tygodniu, a tak mówi Gulczyński, można policzyć, że jego miesięczne zarobki wahają się między 40 a 80 tys. euro – zwierzył się tygodnikowi Gulczyński.

Z informacji, jakie podaje Piotr Gulczyński możemy wnioskować, że prezydent Lech Wałęsa na samych wykładach może zarobić nawet 320 tysięcy złotych miesięcznie. W skali roku kwota zarobków Wałęsy może sięgać nawet 3 milionów złotych. Zaskoczeni? Małżeństwo Wałęsów z pewnością nie musi się już martwic o pieniądze.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ile zarabia Danuta Wałęsa?
screen youtube.com@ NaszDziennik

Ile zarabia Danuta Wałęsa? Była pierwsza dama mogła zarobić nawet ponad 2 miliony złotych!

Ile zarabia Danuta Wałęsa?
materiały prasowe

Żona Lecha Wałęsy zarobiła najwięcej na swojej biografii.

Ile zarabia Danuta Wałęsa?
facebook.com Lech Wałęsa

Lech Wałęsa rocznie może zarobić nawet 3 miliony złotych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Piękna aktorka nago! Ma 54 lata, wygląda na swój wiek?
  2. Edyta Herbuś w samym biustonoszu na Instagramie. Fanka: „W życiu takiego zdjęcia bym nie wstawiła do sieci”
  3. Marta Wierzbicka wzięła ślub? Fani wypatrzyli na jej palcu obrączkę!
  4. Film o Annie Przybylskiej jednak nie powstanie? „Zamieszanie niewątpliwie zaszkodziło”
  5. Jaką dietę stosuje Jolanta Kwaśniewska? Dzięki kilku prostym zasadom od lat utrzymuje zgrabną sylwetkę

źródło: fakt24.pl

Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.