Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ile zarabia J K Rowling? Majątek ma magiczny
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 28.11.2018 12:40

Ile zarabia J K Rowling? Majątek ma magiczny

Ile zarabia J K Rowling
Fot.instagram.com @rowlingnews

Ile zarabia J K Rowling? Autorka serii książek o nastoletnim czarodzieju z charakterystyczną blizną w kształcie błyskawicy jest przykładem na to, że pisarz wcale nie musi klepać przysłowiowej biedy. Angielskiej pisarce udało się przełamać ten stereotyp i zarobić fortunę na przygodach Harry’ego Pottera.

Ile zarabia J K Rowling? Na kanwie tego pytania powstało już kilkaset artykułów, w których autorzy rozwodzą się nad objętością portfela angielskiej pisarki. Zastanawiacie się, czy J K Rowling jest milionerką, czy miliarderką? Gdzie mieszka? Czy bogactwo ją zmieniło? Kto zarabia więcej – J K Rwoling czy autorka Pięćdziesięciu twarzy Greya? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

Ile zarabia J K Rowling?

Ile zarabia J K Rowling? Zarobki J K Rowling są magiczne i mogą przyprawić o zawrót głowy. Autorka serii książek o Harrym Potterze oficjalnie została okrzyknięta najlepiej zarabiającą pisarką na świecie. Ile zarobiła J K Rowling? Pisarka zarobiła aż 95 milionów dolarów w 2017 roku. Co ciekawe Dan Brown zajął 3 miejsce, a Stephen King dopiero 5. Co ciekawe, E.L. James, autorka serii o Christianie Greyu znalazła się na 9 pozycji.

Jaki majątek ma J K Rowling? Według Forbesa majątek angielskiej pisarki szacuje się na 600 milionów funtów. Seria książek o Harrym Potterze sprawiła, że angielska pisarka szybko zyskała status miliarderki, który utrzymywała przez wiele lat. Niedawno Rowling rozstała się ze swoim statusem miliarderki – w ciągu ostatnich kilku lat pisarka hojnie (zawsze w milionowych kwotach) rozdawała swój majątek potrzebującym i organizacjom charytatywnym, w efekcie tracąc status miliarderki.

Na czym zarabia J K Rowling? Skoro wiemy już ile zarabia J K Rowling, pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie co przynosi jej największe zyski. Pisarka nie dorobiła się swojej fortuny tylko i wyłącznie na sprzedaży książek o nastoletnim czarodzieju. Seria o Harrym Potterze okazała się marketingową kopalnią złota – mimo iż od premiery finałowej części serii minęło 10 lat, autorka wciąż dostaje pieniądze ze sprzedaży odzieży, filmów i innych gadżetów inspirowanych Harrym Potterem.

Ponadto, w 2016 roku przy współpracy z pisarką powstał scenariusz i w efekcie film inspirowany wydarzeniami z Harry’ego Pottera – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, który odniósł wielki sukces i przyniósł angielskiej pisarce zastrzyk gotówki. Dwa lata później, kiedy w kinach pojawiła się druga część Fantastycznych zwierząt, do której scenariusz napisała J K Rowling.

Kim jest J K Rowling?

J K Rowling, a dokładnie Joanne Kathleen Rowling jest angielską pisarką urodzoną 31 lipca 1965 roku. Skąd pochodzi J K Rowling? Pisarka pochodzi z małego miasteczka Yate w południowej Anglii. Każdy fan przygód nastoletniego czarodzieja walczącego ze złym Lordem Voldemortem zna niesamowitą historię życia Rowling. Pisząc pierwszą część przygód o Harrym Potterze, J K Rowling była biedną, samotną matką z depresją, która żyła na łasce opieki społecznej. Harry Potter i kamień filozoficzny został odrzucony przez kilkanaście wydawnictw, zanim wydawnictwo Bloomsbury zdecydowało się na wydanie powieści nieznanej autorki.

Jakie książki napisała J K Rowling? 53-letnia pisarka ma na swoim koncie nie tylko książki o Harrym Potterze. Poza siedmioma częściami serii o nastoletnim czarodzieju Angielka napisała również kilka pozycji, które przybliżają czytelnikowi potterowe uniwersum. W 2015 roku angielska pisarka wydała pod pseudonimem Robert Galbraith kryminał Żniwa Zła.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ile zarabia J K Rowling

W 2017 roku J K Rowling zarobiła aż 95 milionów dolarów.

Ile zarabia J K Rowling

Majątek angielskiej pisarki Forbes szacuje na 600 milionów funtów.

Ile zarabia J K Rowling

Pisarka straciła status miliarderki w 2012 roku przez swoje liczne datki na akcje charytatywne.

Ile zarabia J K Rowling

Aż trudno uwierzyć, że pisząc pierwszą część przygód o Harrym Potterze była samotną matką na zasiłku.

Ile zarabia J K Rowling

J K Rowling jest najlepiej zarabiającą pisarką na świecie i pierwszą kobietą na podium od wielu lat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dzień urodzenia: Co mówi o tobie numerologia?
  2. Jak wyglądać bardziej azjatycko? Porady co DOKŁADNIE robić
  3. Jak wyglądać bardziej azjatycko? Porady co DOKŁADNIE robić

źródło: eska.pl, spidersweb.pl, wp.pl, se.pl, money.pl, pb.pl