Ile zarabia Janina Ochojska? Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej nie ma łatwego życia. Chociaż otrzymuje całkiem niezłą pensję, większość pieniędzy przeznacza na leki i rehabilitację. Co właściwie dolega działaczce? Nie jestem śmiertelnie chora, cytuje działaczkę portal pomponik.pl.

Dla wielu rodaków jest prawdziwą ikoną. Chociaż kieruje jedną z najbardziej znanych polskich organizacji pozarządowych, za swoją ciężką pracę nie otrzymuje równie spektakularnej pensji. Nie narzeka na niskie wynagrodzenie, ale lwią część pieniędzy i tak przeznacza na leczenie i rehabilitację. Mimo ciężkiej choroby nie zamierza zwalniać tempa. Ile zarabia Janina Ochojska? Znamy dokładną wysokość pensji działaczki. Wkrótce ta suma kilkakrotnie wzrośnie!

Ile zarabia Janina Ochojska?

26 maja 2019 roku Janina Ochojska dołączyła do grona Polaków, którzy wkrótce zasiądą w Parlamencie Europejskim. Dzięki temu działaczka nie tylko zyska szansę, żeby zdziałać wiele dobrego dla kraju, lecz także sporo zarobi. 

Ile zarabia Joanna Ochojska? Jak podaje portal pomponik.pl, obecnie pensja działaczki wynosi 4 i pół tysiąca złotych. Niestety, chociaż pozornie zarobki Ochojskiej wystarczają, by wieść godne i spokojne życie, większość pieniędzy pochłaniają kosztowne lekarstwa i terapie. Choruje ona na raka piersi, jednak zapewnia, że schorzenie nie zagraża jej życiu.

— Nie jestem śmiertelnie chora. Mam tylko raka z dużą szansą wyleczalności — czytamy na pomponik.pl

Na szczęście niedługo sytuacja finansowa Ochojskiej ulegnie poprawie, ponieważ — za nto.pl — jako europosłanka będzie otrzymywała miesięczną pensję w wysokości 8 tysięcy euro brutto. Do tego dochodzą zwroty za koszty podróży i prowadzenie biura, a na zakończenie kadencji — suta odprawa i emerytura. 

Kim jest Janina Ochojska?

Janina Ochojska jest znaną polską polityk i działaczką społeczną. To właśnie Ochojska stoi za powstaniem Polskiej Akcji Humanitarnej, gdzie pełni funkcję Prezes Zarządu Fundacji.

Polska Akcja Humanitarna to organizacja pozarządowa, zajmująca się niesieniem pomocy osobom zamieszkującym regiony, które dotknęły poważne klęski żywiołowe albo działania wojenne. Janina Ochojska angażuje się także politycznie, a w 2019 roku reprezentowała Platformę Obywatelską w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Ochojska nie zrezygnowała z kandydowania w wyborach nawet po tym, jak wyszła na jaw jej choroba. Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej zdobyła aż 300 tysięcy głosów, czyli więcej niż jakikolwiek inny polityk w rejonie dolnośląskim i opolskim. Zapowiedziała, że nie zamierza porzucać PAH na czas kadencji. 

Spodziewaliście się, ile zarabia Janina Ochojska? Mamy nadzieję, że wyższa pensja pozwoli działaczce szybciej wrócić do zdrowia!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ile zarabia janina ochojska
fot. facebook.com Janka Ochojska

Ile zarabia Janina Ochojska? Działaczka wydaje fortunę na lekarstwa i kolejne terapie.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJak dbać o stopy latem? Domowe sposoby na piękne stopy
Następny artykułUczestnik popularnego reality show Polsatu zginął w tajemniczych okolicznościach. Policja do dziś nie wyjaśniła sprawy
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.