Biedronka jest jednym z najpopularniejszych sklepów w całej Polsce. W związku z tym sprawdzamy, ile zarabiają kasjerzy oraz inni pracownicy w słynnym supermarkecie. Kwoty mogą naprawdę zaskoczyć.

Czy zarobki pracowników supermarketu są stosowne do wykonywanych przez pracowników obowiązków?

Ile zarabiają pracownicy w Biedronce?

Płaca w Biedronce i innych supermarketach w poprzednich latach uległa zdecydowanej poprawie, jednak do dziś nie wszyscy mieli świadomość, ile zarabia się na stanowiskach w słynnych dyskontach. Na początek warto podkreślić, że pracodawcy oferują swoim pracownikom zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.

Od stycznia br. osoby zatrudnione na stanowisku kasjer-sprzedawca zarabiają od 3250 zł do 3600 zł brutto. Po 3 latach pracy wynagrodzenie wzrasta. Wtedy pracownik może liczyć na pensję w wysokości od 3,4 do 3,8 tys. zł brutto.

Na nieco wyższe zarobki mogą liczyć zastępcy kierownika. Mają oni wpisane w umowę zarobki rzędu od 3750 zł do 4400 zł brutto. Jeżeli poziom realizacji budżetu i procedur operacyjnych sklepu znajduje się na odpowiednim szczeblu, wówczas mogą liczyć także na dodatkowe premie.

Znacznie więcej zarabiają kierownicy. Ich płaca zasadnicza wynosi od 4900 do 5500 zł brutto, a dodatkowo mogą liczyć na te same premie, które otrzymują ich zastępcy. Myślicie, że to odpowiednie zarobki do wykonywanego zawodu?

Dla porównania – pracownicy sklepów w Lidlu zarabiają od 3 550 zł brutto do 4 350 zł brutto na początku swojego zatrudnienia, a po roku płaca wzrasta od 3 650 do 4 650 zł. Dwa lata później zarobki są jeszcze wyższe, gdyż na konto pracownika wpływa od 3 900 zł do 4 800 zł brutto.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Kobiety pokochały bieliznę menstruacyjną. Jak działa?
2. Majtki menstruacyjne – hit, czy kit? Przekonaj się sama.
3. Pojechali do Andrzeja i Gienka z Plutycz. Aż ciężko uwierzyć, jaki widok zastali na miejscu

Źródło: gazetapomorska.pl, kariera.lidl.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl