Ile zarabia Pola Raksa? Aktorka jest jedną z największych ikon polskiego kina. Role w takich produkcjach jak Czterej pancerni i pies, Popioły czy Klub kawalerów zapewniły jej ogromną popularność. Obecnie artystka jest już na emeryturze. Ile zarabiagwiazda? To wielka tajemnica aktorki…

Emerytury aktorów to głównie temat tabu. Gwiazdy niechętnie poruszają aspekt związany z zarobkami tuż zakończonej karierze. Beata Tyszkiewicz, w jednym z wywiadów, podzieliła się jednak zaskakującą informacją, dotyczącą otrzymywanych świadczeń. Ile zarabiają emerytowane gwiazdy?

Ile zarabia Pola Raksa? 

Zawrotny krok w karierze

Pola Raksa (77 l.), będąc u szczytu sławy, zupełnie wycofała się ze świata filmu i szeroko pojętego show-biznesu. Zdecydowała się na prowadzenie spokojnego życia z dala od światła reflektorów i kamer. 

Skandalicznie niskie emerytury polskich gwiazd

Pierwsza dama polskiego kina, Beata Tyszkiewicz (80 l.), zdecydowała się na komentarz, odnoszący się do wysokości jej emerytury. 

W wywiadzie udzielonym dla Super Expressu opowiedziała jak niskie są wspomniane świadczenia. Okazuje się, ceniona polska aktorka może liczyć na emeryturę w wysokości… 1300 zł! 

Jak sama przyznaje, nie jest to dla niej szczególny powód do zmartwień i narzekań: –  Emeryturę mam niską, ale mówiąc o tym, nie biadoliłam, bo ludzie mają niższe. Tylko że to po 60 latach pracy przeszło. Kiedyś nikt nam nie mówił o żadnych składkach, ubezpieczeniach – czytamy.

Emerytura Poli Raksy

Filmowa Marusia nigdy oficjalnie nie odniosła się do komentarzy, dotyczących jej emerytury, po wielu latach spędzonych na planie. Jak możemy się jednak domyślać, jej wysokość może być podobna do tej, o której wspomniała Beata Tyszkiewicz. 

Jednym z przypływów, na które oferowane są znanym polskim gwiazdom, są tantiemy. Trudno jednak wyobrazić sobie sumy, jakie otrzymują emerytowani aktorzy. Zważywszy na doświadczenie i staż pracy, przykro jest czytać o tak niskich stawkach…

Ile zarabia Pola Raksa? Zobacz zdjęcia wybitnej aktorki: 

Ile zarabia Pola Raksa?
Kadr z filmu „Czterej pancerni i pies”

Tuż po emisji serialu „Czterej pancerni i pies”, kariera Poli Raksy nabrała tempa. Filmowa Marusia to dla wielu synonim odwagi, piękna i klasy. 

Ile zarabia Pola Raksa?
Kadr z filmu „Popioły”

Rola w filmie „Popioły”, reżyserii Andrzeja Wajdy, sprawiła, iż szerokie grono odbiorców doceniło ogromny talent aktorki.

Ile zarabia Pola Raksa?
Kadr z filmu „Nic nie stoi na przeszkodzie”

Pola Raksa wycofała się jednak ze świata publicznego. Ta decyzja dla wielu była ogromnym zaskoczeniem!

Ile zarabia Pola Raksa?
Kadr z filmu „Seksmisja”

Beata Tyszkiewicz to również jedna z bardziej znanych i utalentowanych aktorek w świecie filmu. Jako jedna z nielicznych, zdecydowała się opowiedzieć o wysokości swojej emerytury. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułOkrzyknięto ją „nową Korą”. Kim jest Karolina Gibki?
Następny artykułCzy psychiczne znęcanie jest karalne?
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.