Ile zarobi Joanna Kulig w Hollywood? To pytanie zadają sobie nie tylko miłośnicy kina, lecz również wszyscy z branży show-biznesu. Jak donosi dziennik Super Express gwiazda już dostała pierwsze propozycje. Na jakie stawki mogą liczyć aktorzy Zimnej Wojny w Stanach Zjednoczony?

Udział aktorów w Zimnej Wojnie Pawła Pawlikowskiego jest momentem przełomowym w ich karierze. Film odniósł ogromny międzynarodowy sukces, zdobył nawet 3 nominacje do Oscara. Po spektakularnym triumfie produkcji polscy aktorzy dostali już pierwsze propozycje w światowej stolicy kina. Ile zarobi Joanna Kulig w Hollywood? Stawki gwiazdy robią ogromne wrażenie.

Sukces filmu Zimna Wojna za granicą

Polskie kino nigdy nie miało się tak dobrze. Polski film Zimna Wojna nie zgarnął żadnego Oscara, jednak zdobył inne nagrody na europejskich festiwalach, co rozsławiło go nawet w Stanach Zjednoczonych. To świetna okazja dla promocji polskiej kultury, jak i aktorów. Agnieszka Holland w rozmowie z Super Expresem zdradziła co nieco o propozycjach pracy dla aktorów Zimnej Wojny w Hollywood.

– Joanna Kulig, z tego, co wiem, ma już kilka ciekawych propozycji. Tomasz Kot wiem, że dostał poważną propozycję. Natomiast Borys Szyc chyba też, ale on jest najbardziej przebojowy, to sobie poradzi. – zdradziła reżyserka w rozmowie z tabloidem.

Ile zarobi Joanna Kulig w Hollywood?

Jeżeli doniesienia Agnieszki Holland się sprawdzą to polscy aktorzy, mogą liczyć na niemałe zarobki za oceanem. Praca na amerykańskim planie filmowym jest kilkukrotnie bardziej opłacalna niż na polskim. Praca w USA wiąże się z konkretnymi zarobkami w dolarach. Jak pisze portal gala.pl aktorzy Zimnej Wojny mają teraz swoje 5 minut, więc są łakomym kąskiem dla amerykańskich producentów.

Ile Joanna Kulig zarobi w Hollywood? Jak donosi Super Express amerykańska stawka za dzień zdjęciowy dla Joanny Kulig wynosi obecnie 7 tysięcy dolarów (27 tys. zł). Tomasz Kot może liczyć na wynagrodzenie wysokości 5 tysięcy dolarów za dzień pracy (20 tys. zł), a Borys Szyc na 4 tysiące dolarów (15 tys. zł). Trzeba zaznaczyć, że są to szacowane stawki na początku ich kariery w USA. Jeżeli filmy, w jakich wezmą udział odniosą sukces, te stawki mogą tylko urosnąć. Eksperci, na jakich powołuje się portal gala.pl wyliczyli, że jeżeli Joanna Kulig związałaby swoje życie zawodowe z USA do końca kariery mogłaby zarobić nawet 100 milionów dolarów. Wszystkie wyżej wymienione kwoty robią wrażenie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ile zarobi Joanna Kulig w Hollywood
materiały prasowe

Zimna Wojna odniosła sukces, jakiego polski świat kina dawno nie widział. Film był nominowany do Oscara w trzech kategoriach.