IMGW wydało dla wszystkich Polaków pilny komunikat. Musimy się przygotować, Instytut zapowiada, że to dopiero początek, podobno ma być jeszcze gorzej. W pewnym miejscu przekroczono już stan alarmowy, niektórzy mają duże powody do niepokoju. Wiemy, gdzie sytuacja wygląda najgorzej. Koniecznie sprawdźcie, czy nie dotyczy to waszego regionu.

Niestety, ale Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie ma dobrych wieści dla Polaków. Już przekroczono stan alarmowy i zapowiedziano, że najgorsze jeszcze przed nami. Trzeba na bieżąco śledzić komunikaty. Jutro będzie jeszcze gorzej.

IMGW wydało pilny komunikat: to początek

IMGW na swoich mediach społecznościowych stale informuje o bieżącej pogodzie i ewentualnych zagrożeniach z nią związanych. Dzisiaj nie miał do przekazania Polakom dobrych wieści, początek tygodnia zaczął się fatalnie.

— Trwające opady mają swoje odbicie w sytuacji hydrologicznej. Obecnie (godz. 18) notujemy 6 przekroczeń stanu ostrzegawczego w dorzeczu Odry i 4 w dorzeczu Wisły. Stan alarmowy jest przekroczony w na stacji Mizerów-Borki na Pszczynce. To początek prognozowanych wzrostów — napisali w komunikacie na Twitterze.

Wysoko w górach prognozuje się również opady śniegu, w nocy w Tatrach może spać 15 cm białego puchu, a jutro w dzień kolejne 15 cm.

  1. Od czwartku wracają godziny dla seniorów. Jest jednak zmiana, wielu przeoczyło najważniejszy fakt
  2. Osobisty dramat gwiazdy disco polo. Nielegalnie sprzedają jej zdjęcia bez ubrań w internecie za kilka złotych
  3. Pilne: nagła wiadomość w sprawie nauczania zdalnego. Miało być zupełnie inaczej

Uwaga na intensywne opady deszczu

Początek tego tygodnia przywitał nas intensywnymi opadami deszczu, z którymi trzeba się liczyć jeszcze przez kilka kolejnych dni. Oczywiście Instytut będzie nas na bieżąco o wszystkim informował, wystarczy uważnie śledzić jego komunikaty na mediach społecznościowych.

— W ciągu kolejnej doby intensywne opady deszczu przemieszczą się bardziej na zachód kraju. Najwięcej deszczu prognozujemy na południowym zachodzie, tam w nocy z wtorku na środę może lokalnie spaść nawet 45 mm — czytamy na oficjalnym Facebooku IMGW.

Instytucja ostrzega, że do opadów deszczu może dojść również silny, porywisty wiatr.

— W środę opady stopniowo zaczną słabnąć, intensywne opady utrzymają się na obszarach górskich oraz na północy kraju. […] W trakcie tej doby znacznie nasili się wiatr, zwłaszcza na wybrzeżu, gdzie porywy wiejącego z północnego wschodu wiatru będą osiągać do 80-85 km/h — widnieje we wpisie dalej.

Koniecznie zaopatrzcie się w parasole i kurtki przeciwdeszczowe.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

IMGW ostrzega.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  2. Rząd podjął decyzję ws. wyjazdów 1 listopada. Wielu nie będzie zadowolonych
  3. Nagle pojawił się komunikat z Ministerstwa Edukacji. Pilne wieści dla szkół w całej Polsce
  4. Cała Polska składa kondolencje. Nie żyje Kamil. „Będzie nam go bardzo brakować”
  5. Ksiądz z Nowego Targu: „W naszym kościele nie można się niczym zarazić”
  6. Marta odkryła przepis na pierogi ruskie sprzed 100 lat. Nigdy się nie rozpadają, robi się je w chwilę

Źródła: twitter.com, facebook.com

 

Poprzedni artykułCzy uważasz, że przejście na nauczanie zdalne byłoby dobrym pomysłem?
Następny artykułSkandal w ”Top Model”. Gwiazda myślała, że stacja wytnie jej oburzający komentarz, pomyliła się. Wszyscy usłyszeli
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl