IMGW przekazał informacje dotyczące pogody na drugą połowę listopada. Okazuje się, że czeka nas mróz i śnieg. Od piątku 20 listopada synoptycy z Instytutu prognozują ochłodzenie. W niektórych częściach Polski spadnie deszcz ze śniegiem i chwyci lekki mróz. Mieszkańcy gór ponownie mogą spodziewać się opadów śniegu.

Osoby, które od kilku lat oczekują prawdziwie zimowej pogody w Polsce, z pewnością się ucieszą. IMGW informuje, że w piątek 20 listopada czeka nas spore ochłodzenie. Spadnie śnieg i rozpoczną się przymrozki.

IMGW: ochłodzenie od 20 listopada

Instytut za pośrednictwem Twittera podał, że pierwsza połowa listopada była ciepła, powyżej średniej z tego okresu. Na taki wynik wpłynęły nie tylko wysokie dzienne temperatury, lecz także pełne zachmurzenie, które uniemożliwiało duży spadek temperatur w nocy.

Początek tygodnia upłynie nam w miarę ciepłych temperaturach. Termometry bardzo rzadko będą pokazywały poniżej 10 stopni Celsjusza w ciągu dnia i będzie się wahać w granicach 9-12 stopni powyżej zera.

W całym kraju należy spodziewać się sporadycznych opadów deszczu. Wszystko za sprawą ciepłego prądu, który będzie do nas docierał znad Atlantyku. Jednak jak podaje IMGW, sytuacja zmieni się całkowicie od piątku 20 listopada.

Wtedy w naszym kraju nastąpi ochłodzenie. Temperatura powietrza znacznie się obniży, a w wielu regionach synoptycy prognozują opady deszczu ze śniegiem.

Już od piątku termometry będą wskazywać od 5 do 7 stopni Celsjusza. W sobotę będzie jeszcze zimniej — należy się spodziewać od 3 do 5 stopni.

  1. Kilka lat temu Świerzyński chwalił się jachtem i bryczkami. Teraz miał dostać pół miliona od rządu
  2. MZ przekazało ważne informacje dot. teleporad. Wiele osób nie wiedziało o zmianie
  3. Wszystko stało się nagle. Do sieci trafił film ze szpitala, widać co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Obywatele i obywatelki poznali prawdę

IMGW: nadchodzi zima

Wraz z ochłodzeniem należy spodziewać się opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Opady są szczególnie przewidywane w północnych regionach kraju oraz na terenach podgórskich i górskich.

— Śnieg na północy Polski? To możliwe już w najbliższy weekend. Jeszcze kilka najbliższych dni będzie dość ciepłych, między środą a czwartkiem zacznie do nas docierać powietrze znad Afryki, ale też od czwartku z północnego zachodu zacznie wkraczać nad Polskę ochłodzenie — napisano na Twitterze Instytutu.

Sobota i niedziela upłyną pod znakiem zimniejszych dni. Na północy cały czas są przewidywane opady deszczu ze śniegiem, a w górach i samego śniegu.

W nocy z piątku na sobotę może chwycić lekki mróz. Należy spodziewać się przymrozków, ponieważ temperatury spadną lekko poniżej zera. Jeśli nadal mamy kwiaty na balkonach, należy je schować do środka, ponieważ mogą zamarznąć.

To najwyższa pora, aby przygotować cieplejsze kurtki i buty. W takich warunkach pogodowych łatwo o przeziębienie, a zdrowie, szczególnie w obecnych czasach, jest bardzo ważne.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

IMGW poinformował, że od 20 listopada nastąpi ochłodzenie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupów
  2. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  3. Witold Sadowy nie żyje. Kilka miesięcy przed śmiercią ujawnił prawdę skrywaną całe życie
  4. Wicepremier ujawnił, czy mamy spodziewać się kolejnych obostrzeń. Polki i Polacy długo czekali na podobną wiadomość
  5. Magda Gessler 25 lat temu. Do sieci wyciekło jej zdjęcie z młodości, co za widok, była przepiękna
  6. Ranny pitbull chował się za śmietnikiem. Na widok człowieka nieruchomiał ze strachu, wszystkiemu winne były dzieci
  7. Nie żyje były piłkarz Legii Warszawa. Kibice pogrążeni w żałobie, odszedł za wcześnie

Źródła: pogoda.interia.pl, wiadomosci.radiozet.pl, twitter.com

 

Poprzedni artykułSprzed chwili: Ministerstwo właśnie podało do wiadomości, zacznie się dziś o 17:00. Wiele Polek będzie zadowolonych, skorzystają ich dzieci
Następny artykułWszystkie dzieci w PRL-u zajadały się tymi słodyczami. Pamiętacie? Które uwielbialiście najbardziej?
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl