IMGW wydał czerwony alert – sytuacja jest naprawdę groźna. Najnowsze ostrzeżenie dotyczy czterech województw ze wschodniej części kraju. Centralna i południowa część Polski narażona na ulewne deszcze i duży grad. Wiemy, gdzie bezwzględnie należy uważać i na bieżąco monitorować zmieniającą się pogodę. 

IMGW wydał pomarańczowy alert obowiązujący w:

 • w woj. podlaskim,
 • w części woj. warmińsko-mazurskiego.
 • w części woj. mazowieckiego
 • w części. woj. lubelskiego

Mieszkańcy muszą zwrócić szczególną uwagę na zmiany meteorologiczne.

Czerwony alert IMGW

Mieszkańcy Polski powinni niezwykle uważać na to, co przyniesie pogoda w ich mieście. IMGW wydało czerwony alert, który informuje o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które w skrajnych przypadkach mogą przynieść katastrofalne skutki.

Czerwony alert ostrzega przed ulewnymi deszczami, gradem, szybkim wiatrem i burzami, które mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zwraca uwagę, by zabezpieczyć mienie, które w przypadku wichury może uszkodzić mienie lub spowodować uszczerbek na zdrowiu.

 1. Ogromny pożar, nad miastem kłęby dymu. Widok jest porażający, kilkanaście zastępów walczy
 2. Zaczęło się, niebywała awantura w Biedronce. Wściekli klienci zaczęli się kłócić o restrykcję z kierownikiem, działo się niewyobrażalne
 3. Uwaga: Każdy Polak dostanie dziś wiadomość SMS. Znamy jej treść, bardzo ważne

Ostrzeżenia pogodowe dla całej Polski 

Województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie i lubelskie są objęte pomarańczowy alertem. Najgroźniejsza pogoda, oznaczona przez IMGW czerwonym stopniem zagrożenia obejmuje kilka powiatów województwa mazowieckiego.

Najwyższy poziom ostrożności muszą zachowań mieszkańcy kilku powiatów: mińskiego, lipskiego, zwoleńskiego, kozienickiego, garwolińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, wołomińskiego, legionowskiego i Warszawy. W tych miejscach zjawiska meteorologiczne mogą okazać się najgroźniejsze w skutkach. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

IMGW
Fot. Josep Castells, unsplash.com

IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Instytut wydał pilne ostrzeżenia. Stan alarmowy najwyższego stopnia na południu kraju, będzie bardzo niebezpiecznie
 2. W nocy przywrócili restrykcje związane z koronawirusem. Decyzja rządu zaskoczyła wszystkich. Nowe ogniska wirusa w Portugalii
 3. Adam ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” pokazał dziecko. Słowa internautów są bezlitosne, przykro patrzeć
 4. Lepiej nie spożywaj popularnych produktów z listy. GIS wycofał wszystkie z nich, mogą być bardzo groźne dla zdrowia
 5. Mężczyzna usłyszał rozpaczliwe piski dobiegające spod ziemi. Kiedy zaczął kopać, jego oczom ukazał się dramatyczny widok
 6. Polacy z zapartym tchem czekali na oficjalne potwierdzenie. Łukasz Szumowski nie pozostawił wątpliwości

Źródło: meteo.imgw.pl, tvnmeteo.tvn24.pl

 

Poprzedni artykułNiespodziewanie zaplanowano przywrócenie części obostrzeń. Wszystko przez nagły wzrost zakażeń, media obiegła porażająca wiadomość prosto z Korei Południowej
Następny artykułMaciej Stuhr kończy dziś 45 lat. Czego życzysz kultowemu aktorowi?
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.