IMGW wydało alerty dla całego kraju. Przed nami bardzo burzowy i deszczowy weekend. Jednak największe niebezpieczeństwo stanowi porywisty wiatr, który miejscami może dochodzić nawet do 100 km/h. Szczególne ostrzeżenia otrzymały cztery województwa.

Weekend zapowiada się bardzo burzowo. W każdym z obszarów w kraju IMGW przewiduje 80% prawdopodobieństwa, że dojdzie no gwałtownych wyładowań. Nie tylko burze i ulewne deszcze są przedmiotem ostrzeżenia, ale także porywisty wiatr. Szczególnie na baczności muszą się mieć mieszkańcy południowej Polski.

IMGW – alert przed porywistym wiatrem

W piątek burze wystąpią niemal w całym kraju. Towarzyszyć im będzie porywisty wiatr, osiągający nawet 100 km/h. Lokalnie możliwe trąby powietrzne. Alert drugiego stopnia dotyczy czterech województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego.

Instytut informuje, że w tych czterech województwach prognozowane są burze i opady od 30 mm do 60 mm, oraz wiatr osiągający prędkość 90 km/h. 

  1. Andrzej Duda ogłosił zaskakującą informację. Wielu Polaków będzie zachwyconych, Prezydent obiecuje wielkie pieniądze
  2. Co za widok, do internetu trafiło zdjęcie Gessler bez makijażu w turbanie na głowie. Kompletnie nieumalowana gwiazda „Kuchennych rewolucji” zaskoczyła wszystkich
  3. Kierowca autobusu z Warszawy był pod wpływem substancji psychoaktywnych? Najnowsze informacje wprawiają w osłupienie

Alert pierwszego stopnia dla południowo-zachodniego

Instytut wydał także ostrzeżenia pierwszego stopnia w województwach dolnośląskim, opolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, który przestrzega przed nagłymi burzami i opadami gradu. 

Natomiast temperatura w piątek osiągnie od 25 stopni Celsjusza do 28, jedynie na Dolnym Śląsku i Podhalu od 20 stopni do 24. W pozostałej części kraju spodziewane są także burze oraz wiatr w porywach do 65 km/h. Gwałtowne ulewy są powodem kolejnych podtopień budynku i wielkich strat. Jedną z takich strat musi zmierzyć się rodzina aktora, znanego z Na dobre i na złe, który poprosił fanów o pomoc.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed porywistym wiatrem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  2. Andrzej Duda podpisał, a zmiany nie będzie. Część wakacji może być męczarnią
  3. Odszkodowanie za koronawirusa? Niektórzy mogą mieć możliwość uzyskania dodatkowych pieniędzy
  4. Dramat w województwie lubelskim. Doszło do tragicznego wypadku, spłonęły dwa auta, są ofiary śmiertelne
  5. Policja chciała nagrać kierowców, jednak kamera zarejestrowała inną rzecz. Nie spodziewali się podobnych scen
  6. Gdy panna młoda weszła do kościoła, starsze osoby prawie zemdlały na jej widok. Niewiele kobiet by się odważyło

źródło: rmf24.pl

 

Poprzedni artykułMałgorzata Rozenek wciąż przeżywa spacer z Heniem. Nie mogli przewidzieć podobnej sytuacji, Radosław musiał interweniować
Następny artykułLekarze biją na alarm. Jedno przyzwyczajenie Polaków może wpędzić do grobu, dramatyczne doniesienia
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl