Ina Benita: syn przyszedł na świat w więzieniu. Ceniona aktorka filmowa i teatralna z lat 30. i 40. XX w. była objawieniem w świecie filmu, a jej popularność rozciągała się na kilka krajów. Gwiazda urodziła syna, a jego ojcem był niemiecki oficer Wehrmachtu. Tamte czasy niestety nie były pozytywne dla kochanków, którzy musieli się ukrywać ze swoim uczuciem. Za związek z wojskowym zapłaciła surową cenę – uwiezieniem na Pawiaku, gdzie była zmuszona urodzić swoje dziecko. 

Okres wojenny był świadkiem niezwykłej, lecz zakazanej miłości tej pary- relacja Austriaka Otto Havera i Iny Benity z góry było skazana na porażkę. Wojskowy za karę został wysłany na wschodni front, zaś gwiazda filmu zamknięta w więzieniu, które nie było dla niej łaskawe. Pochodząca z Kijowa Benita urodziła syna w 1944 roku, które nigdy już nie zobaczyło swojego ojca. To tragiczna historia, jakich wiele z lat 40. XX w. 

Ina Benita: syn aktorki był owocem zakazanej miłości  

Ina Benita urodziła swojego syna 8 kwietnia 1944 roku w Pawiaku. Dziecko od początku było naznaczone jako te, które nie powinno nigdy nie pojawić się na świecie. Związek oficera Wehrmachtu i aktorki z Kijowa nie mógł się dobrze skończyć, tym bardziej życie ich nowo narodzonego dziecka

Tadeusz Michał, bo tak brzmi pełne imię chłopca, mieszkał w Pawiaku zaledwie kilka miesięcy. 31 lipca 1944 roku jego matka została wypuszczona z murów tej strasznej placówki- wraz z nią jej pociecha. Czteromiesięczny syn gwiazdy teatru został wówczas dostrzeżony przez świadków, którzy widzieli ich razem uciekających do kanału w okresie Powstania Warszawskiego.

Ina Benita: syn był dla niej bardzo ważny. Świadczy o tym fakt, że za wszelka cenę chciała go uchronić od okrucieństw wojennych. Rodzina Pasch, do której udali się razem, udostępniła dokument potwierdzający ich ucieczkę w rejony Hohegeiß w powiecie Goslar w Dolnej Saksonii.

Ina Benita: syn- ZOBACZ ZDJĘCIA: 

Ina Benita: syn
Fot.: wikipedia.org 

Ina Benita: syn gwiazdy przyszedł na świat w strasznych okolicznościach. Dzieciństwo w Pawiaku musiało być przerażające dla kilkumiesięcznego niemowlęcia. 

1
2
3
4
Poprzedni artykułMałgorzata Rozenek i Piotr Kraśko byli kiedyś blisko. Co ich łączyło?
Następny artykułZnaki zodiaku i odchudzanie. Komu uda się schudnąć w 2019?
Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.