Informacje, jakie dziś przekazała Interia, porażają. Cała Polska wstrzymała oddech, bo zaprezentowane wartości dość mocno szokują. Wszystko przez sytuację epidemiczną i fakt, w jaki sposób się do niej dostosowujemy. Portal udzielił przykrych wyjaśnień.  

Portal wyjaśnia, że Polki i Polacy w trakcie sytuacji epidemicznej nie podchodzą do niej na poważnie tak, jak powinni. Ujawnione informacje zaskakują.

Interia przekazała przykre informacje

Sytuacja epidemiczna jest w Polsce bardzo poważna. Rząd wprowadza kolejne restrykcje i coraz bardziej możliwy wydaje się czarny scenariusz z zarządzeniem całkowitego lockdownu. 

Tymczasem portal Interia opublikował porażające dane na temat zachowania Polek i Polaków w trakcie epidemii. Przedmiotem badań było to, w jaki sposób robimy zakupy, a ściślej, ilu z nas tak naprawdę stosuje się do narzuconego reżimy sanitarnego.

Dane podane przez Interię szokują aż tak bardzo, bo jak się okazuje, aż blisko 90 procent Polaków nie robi jednej rzeczy. Badania przeprowadziła UCE RESERACH, wykonanego dla Hiper-Com Poland i Grupy AdRetail.

Okazuje się, że aż 88,3 % Polek i Polaków w ostatnich miesiącach nie nosiło podczas zakupów rękawiczek ochronnych. Jedynie 10 procent pytanych osób stwierdziło, że je zakładało. Jaki jest powód takich wyników?

  1. Decyzja zapadła. Tysiące Polek i Polaków będzie zdruzgotanych, potwierdził się najgorszy scenariusz
  2. Mateusz Morawiecki nagle przekazał wiadomość dla wszystkich Polaków. Konieczna jest pełna mobilizacja
  3. Wielka wpadka braci Mroczek w programie TVP. Nikt nie spodziewał się podobnej sceny „Przykro mi”

Polacy nie boją się koronawirusa

Katarzyna Grochowska z Hiper-Com Poland wyjaśniła w rozmowie z Interią jaki może być powód tak wysokiej liczby osób niezakładających rękawiczek podczas zakupów:

-Podejście to może wynikać z niewygody użytkowania, ogólnego braku zdyscyplinowania i złych nawyków jeszcze sprzed pandemii. Przecież niepisana zasada wybierania owoców, warzyw czy pieczywa przez folię obowiązuje już od dawna, a niektórym wciąż trzeba o tym przypominać – zaznacza rozmówczyni portalu i dodaje:

-Ponadto ludzie są zwyczajnie zdezorientowani i zmęczeni z powodu ciągłych zmian w zakresie obostrzeń. I stają się mniej uważni – wyjaśnia Katarzyna Grochowska.

Rękawiczki swoją drogą, ale jak się okazuje, Polki i Polacy coraz rzadziej dezynfekują ręce przy wejściu do sklepu. Jak podaje Interia, wchodząc do sklepu, nie za bardzo myślimy o tworzeniu bezpiecznej przestrzeni, a nasze nieprzestrzeganie zasad wiąże się z brakiem poczucia, że konieczność zachowania reżimu sanitarnego jest regulowana prawnie. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

informacje
Fot. Jakub Kaminski/East News, 

Jak się okazuje, nie nosimy rękawiczek ochronnych w sklepach, zapominamy lub nie chcemy dezynfekować rąk. Nie mając świadomości, że narażamy innych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kamery nagrały zdumiewające zachowanie 12-latka. Kobieta wyciągnięta z opresji przez młodego bohatera
  2. Ministerstwo potwierdza, ogromna zmiana od 1 grudnia. Wspaniałe wieści dla wszystkich podróżujących własnym autem
  3. Ewa Farna zmieniła się nie do poznania, bardzo schudła. Fani na widok ostatniego zdjęcia: ”nikniesz w oczach”
  4. Mąż brał prysznic, gdy przyszedł do niego SMS. Żona wzięła telefon do ręki i aż przeszły ją ciarki
  5. Melania Trump wiedziała, że jej mąż przegra? Zanim ogłoszono wyniki przed Białym Domem zauważono ciężarówkę do przeprowadzek
  6. Miliony Polaków dostaną przykry prezent na święta? Możliwy porażający scenariusz
  7. Nic im nie dorówna smakiem. Kotlety mielone po węgiersku sprawiają, że w całym domu roznosi się paprykowy aromat

Źródło: biznes.interia.pl

 

 

Poprzedni artykułWojciech Cejrowski w środku nocy przekazał niepokojącą wiadomość. Prosi wszystich o modlitwę, co się dzieje?
Następny artykułCzy seniorzy powinni mieć zagwarantowane bezpłatne badania podstawowe?
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl