Informacje o nowych zakażeniach i kolejnych zmarłych są podawane na bieżąco przez Ministerstwo Zdrowia. Wzrost liczb jest naprawdę przytłaczający, a dane nie napawają nadzieją. Jest nowy bilans Ministerstwa.

Nowe wieści od Ministerstwa Zdrowia nie napawają optymizmem. W sumie zanotowano już ponad 3600 przypadków zakażenia i 6 kolejnych zmarłych. Co wiemy o epidemii koronawirusa w Polsce i kim są kolejne ofiary śmiertelne?

Informacje o zakażonych koronawirusem

Kolejne zakażenia pojawiają się z każdą minutą. Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o dzisiejszym wzroście zakażeń w Polsce, a także o kolejnych ofiarach śmiertelnych. Na chwilę obecną zakażonych jest aż 3627 osób. Zmarło 79 chorych, w tym 6 w dniu dzisiejszym. Jak dotąd tylko dziś zanotowano 124 nowe zakażenia.

W oświadczeniu Ministerstwa Zdrowia zamieszczonym na Twitterze czytamy: 

-Z przykrością informujemy o śmierci kolejnych sześciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

  1. Nie musisz wyrzucać jajek po terminie ważności. Mamy prosty trik na sprawdzenie ich świeżości
  2. GP: Rząd planuje pozbawić Polaków prywatności. Minister dostanie dostęp do kluczowych danych
  3. Nauczycielki z TVP są przerażone skalą hejtu. „Jesteśmy tak zaszczute, że boję się wyjść z domu”

Dynamiczny wzrost zachorowań

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski zapowiadał na konferencji prasowej w dniu 30 marca, że spodziewa się nagłego wzrostu zachorowań. W ciągu kilku dni ilość zakażonych miała wzrosnąć o kilka tysięcy.

Niestety, zgodnie ze słowami Ministra liczba zakażonych rośnie w dynamicznym tempie. Na ten moment nadal znajdujemy się przed szczytem zachorowań. Dlatego rząd zdecydował się na rozszerzenie obostrzeń panującej kwarantanny. Tylko drastyczne posunięcia są w stanie spowolnić proces zachorowań. Minister Zdrowia komentuje:

– Dzięki kwarantannie, zamkniętym instytucjom i sklepom mamy szansę ograniczyć napływ chorych do szpitali zakaźnych, abyśmy mogli leczyć pacjentów. 

30 marca Łukasz Szumowski zakładał, że w minionym tygodniu zostanie przeprowadzonych 5 tysięcy testów na dobę. Ich ilość ma się z każdym dniem zwiększać.

– W tym momencie najpilniejszym przypadkiem do testu jest każdy pacjent mający problemy z drogami oddechowymi czy medycy, którzy spotkali się z chorymi. W ostatnich dniach wykonaliśmy blisko 4 tys. testów na dobę – poinformował podczas konferencji Szumowski.

– Mamy szybkie testy, których nie raportujemy. Mamy ich obecnie 50 tys. w Polsce, a reszta niedługo dotrze do Polski. Powinniśmy niedługo dojść do liczby 6 tys. testów na dobę – mówił podczas konferencji Minister.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

informacje
fot. eastnews.pl/Jakub Kaminski

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapytany o przewidywany termin szczytu zachorowań, powiedział, że nie jest w stanie wskazać takiej daty. Krzywa zachorowań stale rośnie, trudno przewidzieć kiedy liczba zachorowań zacznie maleć. 

informacje
fot. wikipedia.org

Łukasz Szumowski przewiduje znaczne zwiększenie ilości testów na obecność koronawirusa, jakie będą przeprowadzane w najbliższym czasie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
  2. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
  3. Rosół zjedzony i nie wiesz, co zrobić z resztkami? Przepisy na pyszne dania, dzięki którym nic się nie zmarnuje
  4. Tomasz Stockinger nadal nie wyszedł ze szpitala. Mamy informacje o stanie zdrowia aktora ”Klanu”
  5. Nie żyje bardzo młody aktor. Rodzina przekazała tragiczną wiadomość
  6. Znany lekarz nie wytrzymał informacji o zakażeniu. Tragiczny finał historii

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułMężczyzna zarażony koronawirusem zatrzymany przez policję. Warszawiak wyszedł ze szpitala, powód poraża
Następny artykułDobre wieści, 13-letnia dziewczynka wyleczona z koronawirusa. „Nadzieja, której tak potrzebują teraz wszyscy”
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.