Informacje, jakie Jadwiga Emilewicz przekazała podczas piątkowej rozmowy z TVP, nie napawają nadzieją. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla Polaków mieszkających w powiatach objętych czerwoną strefą. Wicepremier potwierdziła plany rządu. Jak się okazuje, wiele osób możne znaleźć się w bardzo ciężkiej sytuacji.

Od soboty 8 sierpnia w Polsce zaczął obowiązywać podział powiatów na czerwoną oraz żółtą strefę ze względu na epidemię koronawirusa. Tym samym, w miejscach, które będą odznaczały się największą ilością zachorowań, zostanie wprowadzony szereg obostrzeń i restrykcji. Wicepremier poruszyła temat instrumentów wsparcia i nowych rozwiązań. Niestety, informacje dla wielu będą niezadowalające.

Czerwone powiaty: najnowsze informacje

Od soboty w 19 powiatach z najwyższą liczbą zakażeń obowiązują dodatkowe obostrzenia, które mają wyhamować epidemię koronawirusa, a w zależności od ilości przypadków zachorowań zostaną one zakwalifikowane do strefy czerwonej bądź żółtej. Niestety, na mieszkańców tych czerwonych, czekają kolejne, fatalne informacje.

W powiatach oznaczonych kolorem czerwonym z powodu zagrożenia epidemiologicznego nie przewidujemy nowych instrumentów wsparcia – powiedziała, jak informuje BusinessInsider.pl, podczas piątkowej rozmowy z TVP wicepremier Jadwiga Emilewicz. 

  1. Polacy trzymali za niego kciuki, niestety nie żyje. Cały kraj tonie w smutku, tragiczna wiadomość
  2. „Kuchenne Rewolucje” nie pomogły? Zażalenia nie tylko wobec producentów programu

Czerwone powiaty bez wsparcia rządu

Niestety, z informacji podanych przez wicepremier wynika, że rząd nie przewiduje wprowadzenia nowych rozwiązań czy instrumentów, które miałyby wspomóc firmy z powiatów objętych czerwoną strefą, które będą miały kłopoty. Dla niektórych może to oznaczać niezwykle ciężką sytuację.

– W tych powiatach zaznaczonych na czerwono, w których wracamy do pewnych restrykcji, nie ma zamknięcia zakładów produkcyjnych. Jest ograniczenie w zakresie dystansu, w restauracjach, sklepach, zwiększa się dystans między klientami. Jest ograniczenie w zakresie pewnych aktywności jeśli chodzi o czas wolny, dyskoteki, kluby, bary – wytłumaczyła decyzję Jadwiga Emilewicz.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

infromacje
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jadwiga Emilewicz podczas rozmowy z TVP przekazała bardzo ważne informacje. Niestety, dla wielu nie są one najlepsze.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczny wypadek autokaru z Polakami. Jedna osoba nie żyje, wielu rannych
  2. Zakochanych poniosło w centrum miasta, oddali się sobie. Nagranie wyciekło do sieci
  3. Maria Czubaszek obchodziłaby dziś urodziny. Mąż ujawnił wielką tajemnicę z dnia śmierci artystki
  4. Na zdjęciu wśród owiec ukrył się pies. Tylko 5% osób radzi sobie z zagadką i odnajduje zwierzę
  5. Emerytka poszła z wnuczką do Biedronki. Przy kasie rozegrały się zatrważające sceny, brak słów na zachowanie kasjerki

źródło: businessinsider.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek! 

 

Poprzedni artykułMałgorzata Rozenek nie wytrzymała, jednym wpisem wywołała burzę. ”Źle się dzieje w państwie polskim”
Następny artykułPilny komunikat ministerstwa i nagła decyzja Andrzeja Dudy. Trwa akcja
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.