Informacje na temat śmierci 13-letniego Oliwiera wstrząsnęły całą Polską. O jego życie walczyły tysiące Polaków. Chłopiec od trzeciego roku życia zmagał się ze złośliwym nowotworem. Smutne wieści przekazała na Facebooku ciocia małego Wojownika z Brodnicy. W żałobie pogrążyła się nie tylko rodzina chłopca, ale również wszyscy ci, którzy dołożyli swoją cegiełkę w walce o jego życie.

Oliwier Frydryszak przegrał nierówną walkę ze złośliwym nowotworem – neuroblastomą czwartego stopnia. Chłopiec miał przerzuty do szpiku, węzłów chłonnych oraz kości. Aby uratować jego życie, niezbędna była kosztowna terapia we Włoszech. W związku z tym zorganizowana została zbiórka pieniędzy oraz liczne akcje charytatywne. Pomimo ogromnego zaangażowania Polaków, mały bohater z Brodnicy zasilił grono Aniołków. Informacje poruszają do łez.

Informacje na temat śmierci chłopca wywołały poruszenie

Chłopiec od trzeciego roku życia zmagał się z nowotworem. Przeszedł operację oraz wiele chemioterapii. Mimo to po dwóch latach choroba powróciła. Jedyną szansą na ocalenie jego życia okazała się niebotycznie kosztowna terapia GD-2 we Włoszech. Tysiące Polaków walczyły o życie małego Wojownika. 

-Dziś w nocy Oliwier odszedł do Pana. Wierzymy, że zasilił grono Aniołków i jest już zdrowy. Będziemy pamiętać Jego miłość, uśmiech i determinację, z jaką dążył do spełniania swoich marzeń – napisała na Facebooku ciocia chłopca, Monika. 

Oliwier zmarł w niedzielę 5 stycznia, pogrzeb odbył się w czwartek. Rodzice poprosili, aby zamiast kwiatów, żałobnicy przynieśli zabawki i książki, które przekazane zostaną oddziałowi onkologii w Bydgoszczy, gdzie leczony był 13-latek. 

Jego chorobą żyła cała Polska

Informacje na temat śmierci małego Wojownika wywołały poruszenie. Odejście chłopca pogrążyło w żałobie nie tylko najbliższych, ale również tysiące Polaków, którzy dożyli swoją cegiełkę w walce o jego życie. W mediach społecznościowych pożegnał chłopca Marek Michalak, były Rzecznik Praw Dziecka.

-Strasznie smutna informacja z Osieka. Oli, dzielny chłopak, walczył… Niezwykły dzieciak, wspaniali rodzice, grono przyjaciół oddanych bezgranicznie. Łączę się z Wami w bólu i przesyłam wyrazy współczucia – napisał Michalak.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Informacje
facebook.com @Pomóż wygrać życie Oliwierowi Frydryszakowi.

Informacje na temat śmierci 13-latka wywołały poruszenie. 

Informacje
facebook.com @Pomóż wygrać życie Oliwierowi Frydryszakowi.

O jego życie walczyło tysiące Polaków. 

Oliwiera pożegnał Marek Michalak, były Rzecznik Praw Dziecka

 
Poprzedni artykułMichał Wiśniewski weźmie 5 ślub. Gwiazdor pochwalił się szczegółami
Następny artykułSchorowany pies pilnie potrzebuje domu. Jeśli nikt mu nie pomoże, umrze w schronisku
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.