Informacje o śmierci legendy obiegły media pozostawiając wiele osób w głębokim smutku. Filmy zmarłego były kochane na całym świecie, a on podziwiany w środowisku. Niestety, kilka godzin temu świat dowiedział się o jego śmierci.

Filmy zmarłej legendy widzieli prawie wszyscy. Kiedyś parał się dziennikarstwem, jednak jego pasja do pisania szybko przeniosła się do świata filmu. Z nie byle jakim sukcesem, bowiem na koncie ma Oscara za najlepszy scenariusz. Niestety, świat obiegły smutne informacje.

Informacje o śmierci scenarzysty

Nie żyje scenarzysta filmowy Kurt Luedtke. Zmarł w niedzielę w Michigan. Miał 80 lat. Jak informuje nas portal onet.pl mężczyzna zaczynał jako dziennikarz Detroit Free Press, jednak w wieku 39 lat porzucił tę karierę, na rzecz właśnie scenopisarstwa. Jak się później miało okazać, to była najlepsza decyzja w jego życiu.

Na początku udało mu się do siebie przekonać nowo powstałą wówczas wytwórnię Orion Pictures do najnowszego pomysłu jego autorstwa. Tak w 1981 roku powstał film Bez złych intencji, który został wyreżyserowany przez Sydneya Pollacka. Scenariusz został nominowany do Oscara. Panowie rozpoczęli owocną współpracę.

  1. Wstrząsająca wiadomość. Nie żyje dziennikarz TVN i TVP
  2. Pasek był tylko preludium. Wiadomości TVP przeszły same siebie

Współpraca genialnego scenopisarza i reżysera

Tak zaczęła się ich wspólna podróż przez świat związany z branżą filmową. Największym ich sukcesem, na który zapracowali razem, okazał się film Pożegnanie z Afryką z 1985 roku. Praca została nagrodzona aż siedmioma Oscarami. Złote statuetki otrzymał zarówno Luedtke (za najlepszy scenariusz), jak i Pollack (za najlepszą reżyserię).

Kurt Luedtke pozostał w mieście rodzinnym Michigan, gdzie po długiej walce z chorobą, zmarł. To wielka strata dla branży filmowej.

A wy oglądaliście któryś z jego filmów?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

informacje
fot, youtube.com Oscars

Kurt Luedtke podczas odbierania Oscara za najlepszy scenariusz.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
  2. Większość kobiet nigdy nie słyszała o ”love bombing”. 8 sygnałów, że dotyczy też twojego partnera
  3. Soda oczyszczona sprawi, że twoja cera będzie nieziemsko piękna. Wystarczy dodać jeden składnik
  4. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Wybitny Polak nie żyje
  5. Pasztet z cukinii wg przepisu Agnieszki Maciąg jest hitem wakacji. Dosłownie rozpływa się w ustach, idealny na śniadanie

źródło: onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

 
Poprzedni artykułUwaga, już się zaczęło, dotknie ogromna część Polaków. Wiemy, do której godziny obowiązują ostrzeżenia
Następny artykułKolejne obostrzenia w Polsce. Ministerstwo Zdrowia zabrało głos, podano ważną datę
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.