Informacje dotyczące kolejnych, podjętych środków w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, zostały podane podczas dzisiejszej konferencji prasowej premiera. Jakie są nowe postanowienia polskiego rządu?
 
Po godzinie 18, w sobotę 14 kwietnia, rozpoczęła się konferencja prasowa Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W dniu wczorajszym premier ogłosił stan zagrożenia epidemicznego. Dziś Mateusz Morawiecki przekazał kolejne, ważne informacje w sprawie pandemii.
 
 
Koronawirus w Polsce: najnowsze informacje
 
Premier Polski Mateusz Morawiecki, podczas konferencji prasowej, podał najnowsze informacje dotyczące pandemii koronawirusa.
Prezes Rady Ministrów podkreślił, jak bardzo ważne jest to, by spowalniać rozprzestrzenianie się koronawirusa, aby służba zdrowia mogła w lepszy sposób świadczyć usługi medyczne. 
 
 
Premier podkreśla, że granice nie są zamknięte dla ludzi, a dla wirusa. Cudzoziemcy, którzy są małżonkami polaków lub mają kartę polaka, prawo pobytu w Polsce lub pracę, mogą powrócić do kraju. Zostaną zaplanowane, przeprowadzone i umożliwione operacje powrotów zwłaszcza dla tych, którzy znajdują się na krańcach świata i mają szczególnie utrudniony powrót. 
 
Zaplanowane loty charterowe odbędą się zgodnie z wcześniej zaplanowanym harmonogramem podróży. Istnieje możliwość zapisywania się na powroty do kraju na specjalnej stronie. Cena tych biletów będzie jednakowa dla wszystkich, dodatkowy koszt poniesie Państwo Polskie. 
 
Podróżowanie po kraju dla osób nieobjętych kwarantanną odbywa się bez przeszkód. 
  1. Jak wyglądają badania na koronawirusa? Polacy opisują swoje doświadczenia
  2. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  3. Jedzenie w sklepach może być źródłem koronawirusa? Jest wyjaśnienie GIS

Pandemia koronawirusa: najważniejsze informacje

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce to już około 100 osób w tym 2 przypadki śmiertelne. Faktyczny stan sytuacji może wyglądać jednak zupełnie inaczej. Jak w rozmowie z Polsat News podał dr n. med. Paweł Grzesiowski, ilość zakażonych może wynosić nawet 1000 osób, a co szósta osoba może chorować bezobjawowo. 13 osób wyzdrowiało – podano na konferencji.

Rząd przywrócił pełną kontrolę na polskich granicach. Polacy, którzy wrócą do kraju, zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie. Do obywateli apeluje się o pozostanie w domach, władze przypominają, że nie jest to czas na wycieczki czy odwiedziny znajomych. Zamknięte zostały szkoły, muzea, kina, teatry oraz większość sklepów w centrach handlowych. Zakazano również zgromadzeń powyżej 50 osób. Nadszedł czas na kwarantannę dla całego społeczeństwa. #Zostańwdomu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

informacje
fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 13.03.2020. Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Lukasza Szumowskiego oraz ministra spraw wewnetrznych i administracji Mariusza Kaminskiego dot. m.in. koronawirusa. Premier wprowadzil Stan Zagro?zenia Edpidemicznego.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki podał kolejne informacje dotyczące podjętych środków w dobie pandemii koronawirusa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polacy uwięzieni za granicą, bójki o bilety do Polski. Dramatyczna sytuacja na lotniskach
  3. Lista sklepów, które zostaną zamknięte. Jest oficjalny komunikat Ministerstwa Zdrowia
  4. Anna Jantar zginęła 40 lat temu. Piosenkarka mogłaby wciąż żyć, gdyby nie nieszczęśliwy przypadek
  5. Telefon jest największym siedliskiem bakterii. Niemal nikt nie wie, jak poprawnie go wyczyścić, a to bardzo źle
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.