Informacje przekazywane przez portal biznes.interia.pl nie napawają optymizmem. Jeśli sytuacja w kraju nie zahamuje, to bardzo możliwe, że już od piątku będziemy mogli przemieszczać się tylko do pracy. Wszystko zależy od tego, czy efekty obostrzeń wprowadzonych w połowie października okażą się skuteczne.

Jeden z informatorów portalu biznes.interia.pl podał informację, że rząd nie wyklucza możliwości kolejnego powiększenia obostrzeń. Jeśli ta informacja okaże się prawdziwa, to możemy spodziewać się całkowitego kryzysu w polskim biznesie.

Interia: To może być wysłanie całej oświaty na naukę zdalną czy zakaz poruszania się poza dojazdem do pracy

 – Jeśli do piątku koronawirus nie zwolni, można się szykować na pełny lockdown – podaje jeden z informatorów rządowych portalu biznes.interia.pl. 

Jeśli te informacje znajdą swoje potwierdzenie, prawdopodobnie możemy spodziewać się jednego z największych kryzysów biznesowych w Polsce:

– To może być wysłanie całej oświaty na naukę zdalną czy zakaz poruszania się poza dojazdem do pracy. Wszystko zależy od tego, czy zauważalne staną się efekty obostrzeń z połowy października: poszerzenia czerwonych stref, odesłania młodzieży na e-lekcje. Czyli czy zobaczymy spowolnienie przyrostu zakażeń – cytuje słowa informatora portal biznes.interia.pl.

Przypomnijmy, że już w najbliższą niedzielę wypadają obchody Wszystkich Świętych, zatem licznie zgromadzeni ludzie ruszą na cmentarze całymi rodzinami. Zatem sprawa staje się jeszcze poważniejsza, ponieważ pandemia koronawirusa jest w ciągłym rozwoju.

Od przedwczoraj lockdown objął już restauracje i bary, ponieważ posiłki mogą być serwowane jedynie na wynos oraz poprzez dowóz. Przepis ten ma obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie, jednak zdaniem Macieja Koteckiego, założyciela Stowarzyszenia Przyszłość Gastronomii niewykluczone jest przedłużenie tego zakazu.

  1. Minister zdrowia potwierdza, możliwy całkowity lockdown. ”Będę namawiał premiera”, wszystko zależy od zachorowań
  2. TVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domów
  3. Widzieliśmy ją w ”Pierwszej miłości” i ”Na sygnale”. Aktorka nie żyje

Maciej Kotecki: Z rynku może zniknąć nawet 30 proc. lokali

Zdaniem Macieja Koteckiego pierwszym skutkiem ewentualnych obostrzeń może być rażąca fala zwolnień. Następnie dodał, że jeśli przedsiębiorcy nie otrzymają żadnej pomocy, to fala ta może nadejść już w bieżącym tygodniu: Z rynku może zniknąć nawet 30 proc. lokali – twierdzi Maciej Kotecki.

Portal biznes.interia.pl przekazał informacje, że restauratorzy nie zdążyli odrobić jeszcze strat z wiosennej przerwy w swoich działalnościach, ponieważ byli obciążeni obostrzeniami sanitarnymi, a następnie ograniczeniami związanymi z funkcjonowaniem żółtych i czerwonych stref.

–  Efekt był taki, że obroty spadły najpierw średnio o 30 proc., a w ostatnich dniach, w związku z dużym skokiem liczby chorych, średnio nawet o połowę – cytuje słowa Macieja Koteckiego portal biznes.interia.pl.

W przypadku potwierdzenia i sprawdzenia się przypuszczeń będziemy mogli spodziewać się zdecydowanie większych problemów, ponieważ zatrudnienie w branży gastronomicznej jest zdecydowanie większe niż np. w branży fitness. Przypomnijmy, że Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że będzie namawiać premiera do całkowitego lockdownu. Ta sytuacja może okazać się naprawdę krytyczna dla Polskiej gospodarki.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowe badania wskazują grupę osób odporną na zakażenie koronawirusem. Wiemy, kto się do niej zalicza
  2. Papież Franciszek zadecydował. Wiadomo, jak będzie wyglądać Wszystkich Świętych, ogromne zdziwienie dla podróżujących
  3. Uwaga, wszyscy Polacy dostaną dziś identyczne SMSy. Już znamy ich treść
  4. Od dziś nagła zmiana w całym kraju. Decyzja zapadła, wszyscy muszą się dostosować
  5. Poważne zmiany w obostrzeniach dla tysięcy Polaków. Rząd wprowadził wyjątek
  6. Bojówki uzbrojonych mężczyzn zaatakowały Strajk Kobiet, w tym dziennikarki. Są ranni
  7. Klasyk w wydaniu, które was zaskoczy. Surówka z kapusty w połączeniu z jednym składnikiem daje spektakularny efekt

Źródło: biznes.interia.pl

Poprzedni artykułPapież wydał oświadczenie w sprawie Wszystkich Świętych. Wszystko jasne
Następny artykułPrzed chwilą TVP podało tragiczną wiadomość. Nie żyje, zasłabł przed nagraniem programu w niemieckiej telewizji
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl