Informacje na temat śmieci cenionej polskiej artystki wywołały w mediach prawdziwe poruszenie. Kobieta miała 67 lat. Prywatnie była żoną znanego i wybitnego filmowca. Co więcej, pierwsze filmy, które powstały z jej inicjatywy, robiła właśnie u jego boku. Smutne doniesienia do wiadomości publicznej przekazało Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Pomimo tego, że 67-latka przez wiele lat była nieobecna na polskiej cenie artystycznej, wywarła na nią ogromny wpływ i zgromadziła rzeszę wiernych i oddanych fanów. Tworzyła filmy krótkometrażowe, fotografie, a nawet rysunki. Jej nagłe odejście pogrążyło w żałobie nie tylko rodzinę, ale również przyjaciół z branży oraz wszystkich adeptów i miłośników sztuki.

Informacje: nie żyje Teresa Tyszkiewicz

Nie żyje Teresa Tyszkiewicz, znana artystka multimedialna, autorka filmów krótkometrażowych, fotografii. Oprócz tego prężnie działa wokół malarstwa i performansu. Informacje na temat śmierci 67-latki jako pierwsze przekazało Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

-Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Teresy Tyszkiewicz, której filmy znajdują się w Filmotece Muzeum. Artystka zmarła 22 stycznia 2020 roku w Paryżu – czytamy na oficjalnym profilu Muzeum.

Prywatnie była żoną filmowca, Zdzisława Sosnowskiego, z którym robiła pierwsze filmy.

Kim była Teresa Tyszkiewicz?

Teresa Tyszkiewicz była artystką multimedialną. Na świat przyszła 28 grudnia 1953 roku w Ciechanowie. Kobieta swoje działa działania artystyczne, skupiała wokół fotografii, rysunku, performansu i malarstwa. Oprócz tego tworzyła również obiekty przestrzenne i rzeźby.

Pracę twórczą rozpoczęła w 1978 roku. W filmach autorstwa Teresy Tyszkiewicz głównym narzędziem ekspresji było jej własne ciało. Niektóre z nich znajdują się w Filmotece Muzeum. Przez wiele lat była nieobecna na Polskiej scenie artystycznej. Na początku lat 90. przypominano sobie o niej za sprawą wystawy Jesteśmy w Zachęcie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Informacje
instagram.com @marinkosudaccollection

Informacje na temat śmierci artystki wywołały poruszenie. 

Informacje
Kadr z filmu „Obraz i gry”

Artystka miała 67 lat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najczęstsze objawy zaburzeń hormonalnych. Wiele osób je bagatelizuje
  2. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  3. Dodała do szamponu jedną rzecz, teraz jej włosy są nieziemsko piękne. Spektakularny efekt w kilka minut
  4. Genialny przepis na kurczaka. Jeden trik sprawi, że skórka będzie chrupiąca jak nigdy
  5. Gwiazda „Przyjaciółek” jest w ciąży. Pokazała ukochanego i duży brzuszek
  6. Wygląd Twoich stóp zdradza wszystko. Trzeci typ posiada tylko 10% ludzi, niezwykłe cechy 
Poprzedni artykułBrzydka wpadka Kalczyńskiej i Sołtysika w „Dzień Dobry TVN”. Internauci są zażenowani i wściekli
Następny artykułZupa krem jeszcze nigdy nie była tak doskonała. 3 sposoby na zagęszczenie, wykonanie zajmie ci chwilę
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.