Informacje na temat epidemii koronawirusa są na bieżąco publikowane. W Polsce według danych Ministerstwa Zdrowia mamy zakażonych ponad tysiąc osób. W Hiszpanii sytuacja wygląda zdecydowanie gorzej. Panuje wszechobecny strach i chaos. Liczba ofiar jest przerażająca. 

W Hiszpanii sytuacja pomału zaczyna przypominać wydarzenia z włoskich miast. Każdej doby liczba ofiar rośnie o nawet kilkaset osób. Koronawirus rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie. Wśród tych dramatycznych wydarzeń, są jednak jednostki, którym udało się zwalczyć chorobę. 

Informacje z hiszpańskich szpitali są przerażające 

Sytuacja w Hiszpanii jest dramatyczna. Obecnie jest jednym z najbardziej dotkniętych krajów epidemią koronowawirusa. Resort zdrowia informuje, że liczba osób zakażonych wirusem COVID-19 w Hiszpanii wynosi ponad 70 tysięcy. Wśród nich prawie 6 tysięcy zgonów. W ciągu jednej doby do grona zakażonych dołączyło 832 osób.

Takie dane napawają strachem nie tylko nas, ale przede wszystkim mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego. 

W Hiszpanii panuje wielki strach – stwierdza Antonio Dovale, były piłkarz Celty Vigo, który obecnie zatrudnił się jako pomoc w aptece swojego rodzinnego miasta, jak cytuje portal fakt.pl.

Mieszkańcy Hiszpanii boją się o własne życie, każde wyjście poza mury domu wiążą się z niebezpieczeństwem i narażeniem własnego życia. 

  1. Pilny alarm sanepidu do starszych ludzi. Przez popularny nawyk sprowadzają zagrożenie na siebie i innych
  2. Kilka tysięcy emerytów dostanie dodatkowe pieniądze. Nieoczekiwany efekt
  3. Był wysportowany, zdrowy, nigdy nie palił. Nie żyje bardzo młody mężczyzna, kilka dni wcześniej został ojcem

W hiszpańskich szpitalach brakuje podstawowego sprzętu

Szpitale w Hiszpanii nie radzą sobie z tak ogromną liczbą zakażonych. Rezerwy środków ochronnych, maseczek czy kombinezonów zmniejszają się z każdym dniem. Szpitalne sale są przepełnione, łóżka poustawiano nawet na korytarzach. 

Również apteki przeżywają kryzys, ludzie ustawiają się w kolejce, jednak kiedy dotrą do kasy, bardzo często nie dostają tego, po co przyszli. 

– Sytuacja jest przerażająca. Boimy się my, pracujący z pacjentami, boją się ludzie, którzy przychodzą do apteki z pytaniami. […] Brakuje podstawowych rzeczy: rękawiczek, termometrów, paracetamolu, żelu wodno-alkoholowego. Ta praca staje się drogą krzyżową – podkreśla Antonio Dovale. 

Władze Hiszpanii starają się opanować sytuację w kraju. Zostały podjęte działania, które mają zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. Wielu osobom udało się wygrać walkę z chorobą. To napawa optymizmem wszystkich, którzy aktualnie walczą o swoje życie. 

Władze Madrytu, aby wesprzeć na duchu swoich obywateli, wyemitowały w telewizji serię filmów z udziałem osób, którym udało się wyzdrowieć. 

-Mam na imię Graciela, zostałam zakażona i spędziłam ostatnie cztery dni na oddziale intensywnej terapii. Dzięki wsparciu nie jestem już chora – mówi 34-letnia Hiszpanka w jednym z nich, jak cytuje portal radioszczecin.pl

Jak widać, mimo dramatycznej sytuacji jest nadzieja, na poprawę w najbliższym czasie. Miejmy nadzieje, że już niebawem codzienność ludzi na całym świecie wróci do normalności. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

informacje
fot. pexels.com/Gustavo Fring

Informacje z Hiszpanii są zatrważające, epidemia powiększa swoje zasięgi z dnia na dzień. 

informacje
Photo by Gustavo Fring from Pexels

Ludzie żyją w strachu, nawet zwykłe wyjście do sklepu jest ryzykowne. 

informacje
fot. pexels.com/Markus Spiske

Informacje na temat danych są na bieżąco aktualizowane. Obecnie na terenie Hiszpanii jest ponad 70 tysięcy osób zakażonych. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chroni komórki przed starzeniem się i wspomaga czerwone krwinki. Witamina E jest bardzo ważna dla organizmu człowieka
  2. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
  3. Chleb z garnka jest mięciutki w środku i ma chrupiącą skórkę. Udaje się zawsze, a nie wymaga wiele pracy, mamy przepis
  4. Toksyczny związek. 6 oznak, że powinnaś go zostawić, bardzo trudno je dostrzec
  5. Każdy z nas codziennie naraża swój wzrok. Przez jeden błąd niszczymy swoje oczy
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: fakt.pl, radioszczecin.pl

 

Poprzedni artykułKatarzyna Cichopek pokazała twarz córki. Fani są zachwyceni jej urodą: „Istna mamusia”
Następny artykułProfesor Małgorzata Polz-Dacewicz o powstaniu koronawirusa: „Ktoś mógł zjeść niedogotowanego nietoperza”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.