Informacje odnośnie kolejnych ograniczeń z powodu koronawirusa zmieniają się dynamicznie. We wtorek zostaną ogłoszone ostrzejsze zasady izolacji obywateli. Jak twierdzą źródła Wyborczej, trzeba liczyć się z zakazem wychodzenia na spacer.

Z powodu pandemii koronawirusa, trwają kolejne konsultacje dotyczące wprowadzenia ograniczeń dla obywateli. Do tej pory można było opuścić mieszkanie w celach zdrowotnych czy sportowych, najlepiej samemu lub w towarzystwie najbliższej rodziny. Jednak Wyborcza podaje informacje, że w tym tygodniu rząd ma wprowadzić jeszcze ostrzejsze zmiany. Oznacza to, że nie wyjdziemy już nawet na spacer?

Koronawirus: informacje o ograniczeniach

Jak twierdzą źródła gazety Wyborczej, obywatele muszą przygotować się na zakaz wychodzenia z domu, jeżeli będzie to odległość większa niż 100-200 metrów. Służby mają weryfikować, czy ktoś na pewno udaje się do pracy, a nie np. w odwiedziny do znajomego. Zakazy mają być pomocne w redukcji rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Rozważany jest model hiszpańsko-izraelski. Policja będzie wyrywkowo to sprawdzać – donosi jeden z polityków Wyborczej.

Inne źródło podaje, że politycy rozważają całkowity zakaz opuszczania domu dla grupy najwyższego ryzyka, czyli osób w podeszłym wieku 65-75 lat i więcej. 

  1. Córka Kasi Kowalskiej walczy o życie, a Donatan stroi sobie żarty. Tak oburzającego skandalu nie było już dawno
  2. Oficjalnie: Właśnie wprowadzono nowe, poważne obostrzenia dla Polaków
  3. Biedronka wprowadza kolejną zmianę. Zakupy z dostawą do domu, ale tylko dla określonych osób

Nie wyjdziemy już na spacer?

Piękna, weekendowa pogoda uśpiła nieco czujność obywateli i znów zaobserwowano skupiska ludzi w sklepach, na targowiskach i świeżym powietrzu. Wiele osób nie przestrzega też bezpiecznej odległości, zalecanej przez lekarzy.

Dlatego za kolejnymi obostrzeniami opowiada się szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk, jak podaje gazeta Wyborcza. Jak mówi, informacje ogłosi oficjalnie, po konsultacji z ekspertami, szef rządu.

– Ostatni weekend nie napawa nadzieją, że te restrykcje, które do tej pory były, są wystarczające – stwierdził minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Choć konsultacje trwają, na ten moment nie można powiedzieć nic pewnego. Już jutro Mateusz Morawiecki ogłosi oficjalne stanowisko w tej sprawie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

informacje
unsplash.com/ Haseeb Jamil

Władze wprowadzają kolejne zakazy, mające ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

informacje
Fot. Jakub Kaminski/East News.

W tym tygodniu Mateusz Morawiecki ogłosi oficjalne informacje.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. „Nudzisz się? Mój brat też chciałby, ale nie żyje”
  2. Miasteczko w centrum epidemii pozostaje zdrowe. Nikt nie zachorował, naukowcy rozpoczynają badania
  3. Mamy zdjęcia mieszkania Kuby Wojewódzkiego. Jest gigantyczne i tak luksusowe, że zapiera dech
  4. Kotlety bez mięsa lepsze od mielonych. Zrobisz je ze składnika, który i tak masz w domu
  5. Lekarz pokazał nagranie 3D płuc pacjenta zakażonego koronawirusem. Zniszczenia widać jak na dłoni
  6. “Lekarz powiedział mu, że nie musi się martwić“. Zmarł 19-latek, najpewniej był zakażony

źródło: wyborcza.pl

Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.