Informacje przekazywane przez specjalistów mrożą krew w żyłach. Już 26 listopada możemy spodziewać się najgorszego. Według analizy ekspertów właśnie wtedy ma nastąpić moment, którego wszyscy się obawiają. Sprawa jest bardzo poważna, a my mamy niewiele czasu.

Według specjalistów już 26 listopada czeka nas najgorsze. Do mediów trafiły informacje, które nie napawają optymizmem. Wszystko zależy od jednego czynnika. 

Koronawirus w Polsce. Specjaliści przekazali ważne informacje

Jak przekazuje portal next.gazeta.pl szczyt zachorowań na koronawirusa czeka nas dopiero w czwartym tygodniu listopada. Nowe założenia tj. m.in. ostatnie obostrzenia wprowadzone 26 października prognozują, że najwyższy wskaźnik zakażeń COVID-19 czeka nas 26 listopada. Ich liczba ma wynieść ok. 31 tys.

Kluczowy jest tutaj brak zmienności w restrykcjach. Prognozy nie zakładają ich luzowania ani zaostrzenia. Zespół ekspercki z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego sporządził model, dzięki któremu otrzymali poprzednie prognozy. Wskazywały one, że za miesiąc w Polsce liczba zakażeń będzie dochodzić do 40 tys. dziennie.

Serwis next.gazeta.pl twierdzi, że po odnotowanym szczycie zakażeń pod koniec listopada, liczba zachorowań będzie stopniowo spadać, jednak tempo spadku nie będzie szybkie. 

– W scenariuszu z wyższą transmisyjnością poziom poniżej 20 tys. potwierdzanych przypadków dziennie osiągnęlibyśmy dopiero 21 grudnia, poziom poniżej 10 tys. 6 stycznia, poniżej 5 tys. blisko dwa tygodnie późnie– czytamy na next.gazeta.pl. Z kolei niższa transmisyjność miałaby nastąpić kilka dni później.

  1. Z ostatniej chwili: nie żyje Sean Connery. Legendarny aktor miał 90 lat
  2. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  3. Zatrważająca wiadomość TVP sprzed chwili. Nie żyje znany dziennikarz

Ministerstwo zdrowia. Ile zachorowań dzisiaj?

Dzisiejsza liczba zachorowań na koronawirusa wyniosła 21 897 przypadków. To o ponad 200 zakażeń więcej niż w przeciągu poprzedniej doby. Zatem padł kolejny rekord. Zakażenia dotyczą województw:

–  mazowieckiego (3416), wielkopolskiego (3082), kujawsko-pomorskiego (1954), małopolskiego (1914), śląskiego (1761), łódzkiego (1554), lubelskiego (1455), podkarpackiego (1274), pomorskiego (1049), dolnośląskiego (999), zachodniopomorskiego (668), świętokrzyskiego (607), warmińsko-mazurskiego (594), opolskiego (550), lubuskiego (394), podlaskiego (358).

Według przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia informacji, w przeciągu ostatniej doby z powodu COVID 19 zmarło 41 osób, z kolei z przyczyn współistniejących chorób liczba zgonów wyniosła 239 osób. Łączna liczba zakażonych koronawirusem osób wynosi 362 731, z czego 5 631 zmarło

Rząd zdecydował się na zamknięcie cmentarzy od 31 października do 2 listopada bieżącego roku. Ta informacja zmartwiła szczególnie osoby zajmujące się handlem zniczami i kwiatami. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zostanie przygotowane specjalne wsparcie dla handlowców, którzy już wystawili swoje produkty na sprzedaż.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem w przeciągu jednej doby.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Topowe produkty w Rossmann za grosze. Sklep wyprzedaje swoje hity. Klienci mają powody do radości
  2. Już od wtorku lockdown kraju. Będzie godzina policyjna i kontrole. Rząd za granicą podjął radykalny krok
  3. Mało kto wiedział, wprowadzono jeszcze jeden zakaz. Widnieje w rozporządzeniu
  4. Zapadła kolejna decyzja w związku z Wszystkich Świętych. Premier potwierdza
  5. Będzie lockdown w kościołach? Premier zabrał głos, zwrócił się do starszych osób
  6. Bardzo ważne zmiany w 500 plus. Chodzi o zasady przyznawania, rodzice powinni wiedzieć
  7. Delektujesz się kawą zaraz po przebudzeniu? Błąd, wystarczy pić ją o innej porze dania, a od razu poczujesz niesamowite efekty

Źródło: next.gazeta.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl