Informacje na temat tego, co powinniśmy robić, żeby zachować dobre zdrowie, docierają do nas każdego dnia. Aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, to wszystko sposoby, które są nam doskonale znane. Większość z nas jednak poszukuje czegoś… prostszego. Ten sposób jest polecany przez wykładowcę z prestiżowej uczelni, może naprawdę działa?

Efekty tej prostej czynności są nadzwyczajne, twierdzi ten doktor. Informacje, które posiada, mogą zmienić życia wielu ludzi na lepsze, być może w tym i twoje. Jak wyjaśnia mężczyzna, każdy może podnieść swój komfort życia, wystarczy, że wykonasz codziennie to proste ćwiczenie.

Te informacje zadziwiają

Doktor Andrew Weill wykłada na Harvardzie i chce ze wszystkimi ludźmi podzielić się bardzo prostym sposobem na to, w jaki sposób podnieść swój komfort życie. Te informacje szczególnie przydatne będą dla osób, które mają stresującą pracę albo nie potrafią poradzić sobie z zasypianiem. Brzmi jak większość współczesnych ludzi.

Wystarczy, że dwa razy dziennie powtórzysz wykonywanie tego prostego ćwiczenia na oddychanie. 

  1. Najpierw, dotknij językiem podniebienia, tuż za zębami.
  2. Wdychaj powietrze przez 4 sekundy.
  3. Wstrzymaj je przez 7 sekund.
  4. Powoli, głośno, wypuść powietrze z płuc, to powinno zająć 8 sekund.

Dr Weill obiecuje, że jeśli będziemy wykonywać tę czynność regularnie, to zobaczymy piorunujące efekty. Łatwość w zasypianiu, obniżone ciśnienie i tętno, a nawet poprawa procesów trawiennych, to wszystko plusy, jakie mają z niego wynikać. 

Ćwiczenia oddechowe, jak działają?

Ćwiczenia oddechowe działają w bardzo prosty sposób. Mianowicie, oddychanie na przykład w sposób zalecany przez doktora Weilla sprawi, że nasze ciało będzie czuło się, jakby byli zrelaksowani, dzięki czemu rzeczywiście się tak poczujemy.

ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYKONYWAĆ TO ĆWICZENIE:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  2. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  3. Ojciec zostawił dziecko w pociągu i wysiadł na moment. Nagranie z peronu mrozi krew w żyłach
  4. Siostra Marceliny Zawadzkiej wzięła ślub! Panna młoda wyglądała obłędnie, podobnie jak prezenterka
  5. Ksiądz nieprzychylnie patrzył na jej narzeczonego. Dopiero po ślubie poznała przykrą prawdę
  6. Na chwilę przed Sylwestrem TVP Zenek Martyniuk przekazał najlepszą nowinę. Fani są wniebowzięci, trudno opanować radość

 

źródła: webniusy.pl, uofmhealth.org

Poprzedni artykułMałgorzata Kożuchowska bez makijażu wygląda jak nastolatka. Fani nie mogą wyjść z podziwu
Następny artykułIwona Pavlović po latach zmieniła kolor i długość włosów. Metamorfoza zachwyciła fanów
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego