Informacje na temat zaostrzeń restrykcji dotyczących walki z epidemią koronawirusa podał premier Mateusz Morawiecki wraz z minister zdrowia Łukaszem Szumowskim, podczas wtorkowej konferencji prasowej. Będą dotyczyć one również mszy i pogrzebów. Wiemy, ile osób będzie mogło w nich uczestniczyć. 

Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim wprowadzili kolejne zaostrzenia. Od dnia dzisiejszego do 11 kwietnia, obowiązują nowe zasady dotyczące uczestnictwa w mszach i pogrzebach. Spore zmiany czekają wszystkich wiernych i tych, których w najbliższym czasie czeka ostatnie pożegnanie z bliską osobą. 

Uroczystości kościelne, msze święte i pogrzeby do dnia dzisiejszego odbywały się zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami rządu, czyli mogło w nich uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Od dnia dzisiejszego mamy nowe informacje, liczba uczestników drastycznie się zmniejszy. 

Ile osób może uczestniczyć w pogrzebie? 

Od dnia dzisiejszego w uroczystościach pogrzebowych, mszach świętych i obrzędów liturgicznych, może uczestniczyć maksymalnie pięć osób, z wyłączeniem osób sprawujących uroczystość. 

  1. Kiedy Polacy przestaną zarażać się koronawirusem? Specjaliści prognozują datę
  2. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  3. Czy pies może jeść owoce? Lista owoców, które nie szkodzą psu

Informacje: kary za łamanie nowych zasad

To nie wszystko. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział również kary za złamanie nowych zasad. Będzie wynosić ona od mandatu do 5000 zł. 

– Widzimy wyraźnie, że konieczne są kolejne obostrzenia. Robimy to dla ocalenia życia wielu Polaków. Martwimy się o naszych bliskich, dlatego chrońmy naszych rodziców, naszych dziadków, babcie. To oni sprawili, że żyjemy w suwerennym kraju, dlatego w trosce o nich będziemy wprowadzać dodatkowe obostrzenia (…) Robimy to, żeby kupić sobie czas – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

informacje
fot. Rhodi Lopez, unsplash.com

Od dnia dzisiejszego w pogrzebie może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, z wyłączeniem tych, którzy sprawują uroczystość. 

fot. Wikipedia

Premier Mateusz Morawiecki stanowczo zapowiedział, że należy ograniczyć zgromadzenia, do absolutnego minimum. Nie powinny więcej niż dwie osoby poruszać się, a wszelkie przekraczanie tych zaleceń, może być tragiczne w skutkach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Ujawniono, do kiedy Ryanair uziemił samoloty. Wiele osób się zawiedzie
  3. Odwołują komunię, archidiecezja ujawnia swój plan. Przez epidemię musieli podjąć trudną decyzję
  4. Ogromne zmiany dla seniorów. Biedronka wprowadziła dla niech specjalną zmianę, inni sieci zrobią to samo?
  5. Za banknot 10 zł możesz dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

źródło: fakt.pl 

Poprzedni artykułPremier Morawiecki: „Nie powinny poruszać się razem więcej niż dwie osoby” Ograniczenia ruchu do minimum
Następny artykułLidl i Biedronka zmieniają godziny pracy. Będą przerwy techniczne w ciągu dnia