Żeby nakręcić serial historyczny potrzeba przede wszystkim doskonale znać się na okresie historii, który chcemy przedstawić. Twórcy tej produkcji nie popisali się jednak zbyt dużą wiedzą na temat minionych wieków i historii Polski. 

Wraz z Nowym Rokiem na antenie telewizji TVP 1 pojawił się nowy serial kostiumowy, nawiązujący do historii panowania Kazimierza Wielkiego. Stacja telewizyjna nie kryła dumy z ilości widzów, którzy obejrzeli pierwsze odcinki.

korona królów
fot. Twitter

Czujni internauci i tym razem nie zawiedli. Po dwóch pierwszych odcinkach serialu w internecie zrobiło się gorąco od ilości błędów, jakie się tam znalazły. W komentarzach, jakie pojawiły się na  Twitterze jasno wynika, że producenci „Korony Królów” spali na lekcjach historii. Ilość błędów merytorycznych, jakie pojawiają się w produkcji, jest ogromna.

Internauci komentują

Użytkownicy Twittera zwracają uwagę na ogromną rozbieżność faktów historycznych. Jadwiga Kaliska nie miała możliwości znać słów modlitwy, którą odmawiała w odcinku, ponieważ ta powstała 200 lat później.

korona królów
fot. Twitter 

Kolejnym przykładem niespójności historycznej w serialu jest fakt, że w czasach panowania Władysława Łokietka mszy świętych nie odprawiano w języku polskim, a po łacinie.

Korona Królów
fot. Twitter

ZOBACZ TEŻ: Ludzie porównują tego niesamowicie fotogenicznego goryla do George Clooneya!

1
2
Poprzedni artykułŻENADA! Urządzili nam sylwester z playbacku z naszych podatków
Następny artykułHISTERIA w „Jaka to melodia?”. Uczestniczka wybiegła z płaczem