Irena Dziedzic była legendarną dziennikarką i prezenterką Telewizji Polskiej. Ikona telewizji zmarła 5 listopada 2018 roku, a jak podaje portal pomponik.pl, jej ciało leżało dwa miesiące czekając na pochówek. Dziedzic przed laty mocno skrytykowała swoją koleżankę po fachu, Katarzynę Dowbor. Co tak mocno poróżniło dziennikarki?

Irena Dziedzic odeszła w listopadzie, a jej ciało przeleżało dwa miesiące w kostnicy. Z informacji, jakie obiegły media wynika, że kobieta pod koniec swojego życia była bardzo samotna i nie miał jej kto zorganizować pogrzebu. Po śmierci dziennikarki na jaw zaczęły wychodzić kolejne informacje dotyczące jej życia prywatnego i zawodowego. Wiedzieliście, że kiedyś bardzo mocno skrytykowała koleżankę ze stacji, Katarzynę Dowbor? O co poszło?

Irena Dziedzic skrytykowała Katarzynę Dowbor

Irena Dziedzic była legendą Telewizji Polskiej, w której pracowała rok po jej założeniu przez kolejne 25 lat prowadząc kultowy talk-show Tele Echo. Czas pracy Dziedzic w TVP zbiegł się z pracą Katarzyny Dowbor. Czy panie się polubiły? Irena Dziedzic kilka lat temu w książce Teraz ja, czyli 99 pytań do mistrzyni telewizyjnego wywiadu spytana o to jakich rad miała udzielić w dawnych czasach Katarzynie Dowbor stwierdziła: 

– Nie udzielałam rad pani Dowbor. Nie zwracała się do mnie – ja nie proponowałam. Z tego, co wiem od jej byłego męża nie chce się u mnie uczyć, a nawet jest wobec mnie w opozycji. Znalazła się w telewizji dzięki jego zabiegom u płk. Wojciechowskiego. Czegóż mogłam nauczyć tak ustosunkowaną osobę? Jakich technik używać wobec kogoś, kto najwidoczniej całą nadzieję pokłada w urodzie? – pytała ironicznie Irena Dziedzic.

Katarzyna Dowbor odparła zarzuty 

Kiedy media przedrukowały wypowiedź Ireny Dziedzic zaniepokojona Dowbor postanowiła odeprzeć zarzuty starszej koleżanki z branży. Na rozmowie z tygodnikiem Na Żywo ustosunkowała się do wypowiedzi Dziedzic.

– Dostałam się do telewizji bez niczyjej protekcji. A o tym, że trafiłam na wizję, zdecydowała Edyta Wojtczak. To ona przez dwa lata przygotowywała mnie do pracy spikerki. Wiem od niej, że gdy już sporo umiałam, pani Dziedzic chciała mnie przejąć, jako uczennicę. Edyta się nie zgodziła…- tłumaczyła dziennikarka.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Irena Dziedzic
screen youtube/Bohdan Kezik

Irena Dziedzic była jedną z pierwszych dziennikarek Telewizji Polskiej. Pracę rozpoczęła już rok po jej otwarciu.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułNajmodniejsze jeansy 2019. Agnieszka Woźniak-Starak wygląda w nich bajecznie!
Następny artykułGdzie mieszka Grażyna Torbicka? Dom wygląda jak z bajki i jest w pięknym otoczeniu
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.