Irena Dziedzic: śmierć gwiazdy polskiego dziennikarstwa do dziś wzbudza wiele kontrowersji. Nadal nie wyjaśniono pewnych kwestii, które spędzają sen z powiek fanom legendy TVP. Co się stało? Jak podaje wp.pl, w tej sprawie nadal pozostaje więcej pytań niż odpowiedzi… 

Stworzyła pierwszy talk-show w historii Polski – Tele-Echo. Ciężko pracowała, żyła intensywnie, a jej prywatność wzbudzała równie wiele sensacji, co twórczość. Odeszła niespodziewanie, a szczegóły tragedii do dziś budzą wiele skrajnych emocji. Irena Dziedzic: śmierć prezenterki wywołała szok u Polaków. Według wp.pl okoliczności, w jakich do niej doszło, a także jej następstwa do dziś nie zostały w pełni wyjaśnione. Co się stało?

Irena Dziedzic: śmierć dziennikarki zaskoczyła wszystkich. Jak zmarła?

Legenda TVP zmarła 5 listopada 2018 roku w Warszawie z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej. Miała wtedy 93 lata. 

Irena Dziedzic odeszła w szpitalu, gdzie została zawieziona przez zatrudnionego opiekuna. Chociaż jej emerytura wynosiła niecałe dziewięćset złotych, mogła liczyć na regularne pieniądze od Bogdana G. Prezenterka miała zawrzeć z mężczyzną pewien układ: ona przepisze mu swoje mieszkanie na Saskiej Kępie, a w zamian będzie mogła liczyć na pensję w wysokości czterech tysięcy złotych miesięcznie.

Niestety, przy podpisywaniu umowy Irena Dziedzic zapomniała o jednej kwestii – nie zobowiązała Bogdana G, aby pokrył koszty jej pogrzebu, za który ostatecznie zapłacili prawdopodobnie przyjaciele gwiazdy TVP. Wielbiciele prezenterki dowiedzieli się o jej śmierci dopiero dwa miesiące po fakcie! Jaka była przyczyna?

Irena Dziedzic: śmierć gwiazdy TVP wzbudza kontrowersje. Dlaczego?

Według informacji wp.pl minęły aż dwa miesiące, zanim doszło do pogrzebu Ireny Dziedzic. Przyczyną były niejasności wokół okoliczności odejścia dziennikarki. Przeprowadzono także dokładną sekcję zwłok. Co wzbudziło podejrzenia stróżów prawa? 

– […] Postępowanie jest prowadzone nie tylko w kierunku tego przestępstwa [nieumyślnego spowodowania śmierci – red.], ale także przestępstw przeciwko mieniu na szkodę pokrzywdzonej, chodzi między innymi o niekorzystne rozporządzenie mieniem za życia należącym do pokrzywdzonej, jak również utratę dokumentów – wyjawił w rozmowie z portalem pudelek.pl Marcin Saduś, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. 

Sekcja zwłok ostatecznie miała wykluczyć działanie osób trzecich, jednak wątpliwości wokół pozostałych kwestii pozostały. Oliwy do ognia dolał fakt, że po śmierci gwiazdy TVP pojawiła się osoba, która podszywała się pod jej krewnego. Na szczęście prokuratura nie dała się nabrać i na wszelki wypadek zbadała pozostałe tropy. To właśnie śledztwo sprawiło, że pogrzeb dziennikarki odbył się tak późno.

Irena Dziedzic: śmierć prezenterki zasmuciła jej przyjaciół i fanów. Sądzicie, że sprawa rzeczywiście kryje drugie dno? 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Irena Dziedzic: śmierć
fot. screen z youtube.com @Bohdan Kezik

Irena Dziedzic: śmierć legendarnej dziennikarki wprawiła Polaków w stupor. Dowiedzieli się o niej… dwa miesiące po fakcie!

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMeghan Markle na zdjęciach z PRYWATNEGO instagrama. Dlatego je usunęła?
Następny artykułNa co choruje Joanna Mazur? Zaczęła tracić wzrok w wieku 7 lat
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.