Irena Jarocka zmarła ponad 6 lat temu na glejaka mózgu. Jej mąż przez wiele lat nie mógł pogodzić się ze śmiercią ukochanej. Dopiero kilka lat po jej odejściu zdecydował się udzielić wywiadu, w którym z czułością wspomina swoją żonę. Do dziś otrzymuję zapytania o jej koncert, odpowiadam, że nie żyje już od 6 lat – mówi wdowiec w 2018 roku. 

Irena Jarocka była przez większość swojego życia wierna jednemu mężczyźnie. Jej wybrankiem był Michał Sobolewski, informatyk na co dzień pracujący w USA. Kilka lat po śmierci wdowiec zdecydował się udzielić wywiadu, w którym wspomina swoją zonę, a także ich pierwsze spotkanie. 

Irena Jarocka i Michał Sobolewski

Irena Jarocka była jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej estrady. Pierwszym mężem artystki był Marian Zacharewicz, jednak para po 4 latach rozstała się. W 1976 roku, podczas trasy koncertowej po Rosji poznała Michała Sobolewskiego, który był już z nią do samego końca. Jak wdowiec wspomina swoje pierwsze spotkanie z Jarocką?

– Irena była na tournée, a ja na zagranicznym stypendium Politechniki Gdańskiej.(…) Była młodą, ciepłą dziewczyną, która zapytała, czy mają tu impresjonizm, więc następnego dnia pokazałem jej obrazy impresjonistów. Taka była pogodna, jakby właśnie zeszła z obrazów Renoira – wspomina wdowiec na łamach weekend.gazeta.pl

Irena Jarocka: śmierć

Irena Jarocka długo koncertowała i była w świetnej formie, toteż jej szybkie odejście było wielkim zaskoczeniem. W sierpniu 2011 roku zaczęła mieć problemy z pamięcią i koncentracją, co wzbudziło wiele podejrzeń u jej męża, który szybko wrócił do kraju i skierował ją na badania. Początkowo podejrzewano, że ma problemy z pamięcią ze względu na wiek, jednak badania wykazały coś znacznie gorszego.

To był złośliwy nowotwór mózgu. Diagnoza lekarzy załamała piosenkarkę, na tyle, że ta nie chciała poddać się operacji, jednak mąż zdążył ją namówić i w dniu swoich 65 urodzin przeszła konieczną operację. Niestety 5 miesięcy po operacji zmarła. Mąż długo opłakiwał jej śmierć, a do tej pory dostaje zapytania o jej koncert. 

– Wie pani, że do dziś dostaję z Polski maile z pytaniami, czy Irena nie mogłaby dać koncertu? Odpowiadam, że bardzo mi przykro, ale Irena nie żyje od sześciu lat — wspomina w rozmowie z weekend.gazeta.pl

Irena Jarocka zostawiła w żałobie nie tylko męża i rodzinę, a również tysiące fanów. Zmarła 21 stycznia 2012 roku w wieku 65 lat.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Irena Jarocka
wikipedia.org

Irena Jarocka była jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek.

Irena Jarocka
wikipedia.org

Zmarła w 2012 roku, w wieku 65 lat.

Irena Jarocka
materiały prasowe

Na rynku ukazała się jej biografia. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trzy hot-dogi i kanapka za 500 złotych. W popularnej miejscówce zdzierają z turystów
  2. Gosia Andrzejewicz przeszła metamorfozę, która odbiera mowę. W życiu byśmy jej nie poznali na najnowszych zdjęciach
  3. Klaudia Kulawik z „Mam Talent” wróciła po 11 latach. Już nie wygląda jak niewinna dziewczynka
  4. Anna Wendzikowska przeżywa ciężkie chwile. Jej córka właśnie przeszła skomplikowaną operację
  5. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą
  6. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem

źródło: msn.pl, weekend.gazeta.pl

Poprzedni artykułPanna Młoda nie dowierzała w to, co się wydarzyło w jej noc poślubną. Jej 85-letni mąż okazał się największym zaskoczeniem
Następny artykułKlaudia El Dursi ma własną markę odzieżową. Ceny sukienek wzbudzają kontrowersje
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.