Irena Jarocka zmarła ponad 6 lat temu na glejaka mózgu. Jej mąż przez wiele lat nie mógł pogodzić się ze śmiercią ukochanej. Dopiero kilka lat po jej odejściu zdecydował się udzielić wywiadu, w którym z czułością wspomina swoją żonę. Do dziś otrzymuję zapytania o jej koncert, odpowiadam, że nie żyje już od 6 lat – mówi wdowiec w 2018 roku. 

Irena Jarocka była przez większość swojego życia wierna jednemu mężczyźnie. Jej wybrankiem był Michał Sobolewski, informatyk na co dzień pracujący w USA. Kilka lat po śmierci wdowiec zdecydował się udzielić wywiadu, w którym wspomina swoją zonę, a także ich pierwsze spotkanie. 

Irena Jarocka i Michał Sobolewski

Irena Jarocka była jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej estrady. Pierwszym mężem artystki był Marian Zacharewicz, jednak para po 4 latach rozstała się. W 1976 roku, podczas trasy koncertowej po Rosji poznała Michała Sobolewskiego, który był już z nią do samego końca. Jak wdowiec wspomina swoje pierwsze spotkanie z Jarocką?

– Irena była na tournée, a ja na zagranicznym stypendium Politechniki Gdańskiej.(…) Była młodą, ciepłą dziewczyną, która zapytała, czy mają tu impresjonizm, więc następnego dnia pokazałem jej obrazy impresjonistów. Taka była pogodna, jakby właśnie zeszła z obrazów Renoira – wspomina wdowiec na łamach weekend.gazeta.pl

Irena Jarocka: śmierć

Irena Jarocka długo koncertowała i była w świetnej formie, toteż jej szybkie odejście było wielkim zaskoczeniem. W sierpniu 2011 roku zaczęła mieć problemy z pamięcią i koncentracją, co wzbudziło wiele podejrzeń u jej męża, który szybko wrócił do kraju i skierował ją na badania. Początkowo podejrzewano, że ma problemy z pamięcią ze względu na wiek, jednak badania wykazały coś znacznie gorszego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

To był złośliwy nowotwór mózgu. Diagnoza lekarzy załamała piosenkarkę, na tyle, że ta nie chciała poddać się operacji, jednak mąż zdążył ją namówić i w dniu swoich 65 urodzin przeszła konieczną operację. Niestety 5 miesięcy po operacji zmarła. Mąż długo opłakiwał jej śmierć, a do tej pory dostaje zapytania o jej koncert. 

– Wie pani, że do dziś dostaję z Polski maile z pytaniami, czy Irena nie mogłaby dać koncertu? Odpowiadam, że bardzo mi przykro, ale Irena nie żyje od sześciu lat — wspomina w rozmowie z weekend.gazeta.pl

Irena Jarocka zostawiła w żałobie nie tylko męża i rodzinę, a również tysiące fanów. Zmarła 21 stycznia 2012 roku w wieku 65 lat.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Irena Jarocka
wikipedia.org

Irena Jarocka była jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek.

Irena Jarocka
wikipedia.org

Zmarła w 2012 roku, w wieku 65 lat.

Irena Jarocka
materiały prasowe

Na rynku ukazała się jej biografia. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trzy hot-dogi i kanapka za 500 złotych. W popularnej miejscówce zdzierają z turystów
  2. Gosia Andrzejewicz przeszła metamorfozę, która odbiera mowę. W życiu byśmy jej nie poznali na najnowszych zdjęciach
  3. Klaudia Kulawik z „Mam Talent” wróciła po 11 latach. Już nie wygląda jak niewinna dziewczynka
  4. Anna Wendzikowska przeżywa ciężkie chwile. Jej córka właśnie przeszła skomplikowaną operację
  5. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą
  6. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem

źródło: msn.pl, weekend.gazeta.pl

Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.