Irena Sendlerowa w wielkiej hollywoodzkiej produkcji. W roli głównej wystąpi kultowa aktorka znana, studio Warner Bros rozpoczęło już prace nad filmem poświęconym polskiej bohaterce. Scenariuszem zajmuje się Justine Juel Gillmer, odpowiedzialna za hity takie jak The 100 czy Córki McLeoda.

Amerykańscy filmowcy przygotowują film, którego główną postacią będzie Irena Sendlerowa. Na dużym ekranie pojawią się znani aktorzy, którzy odtworzą niezwykłą, poruszającą historię z czasów II wojny światowej.

Film o Irenie Sendlerowej

Informacja o filmie zatytułowanym Irena Sendler pojawiła się w zagranicznych mediach i została potwierdzona przez twórców. W główną bohaterkę wcieli się Gal Gadot, aktorka znana z Wonder Woman wraz z mężem Yaronem Varsano zajmie się też produkcją filmu. Hollywoodzka gwiazda urodziła się w żydowskiej rodzinie, ma korzenie polskie, austriackie, niemieckie i czeskie. Jej dziadek ze strony matki przeżył Holokaust, a babcia wciąż mieszka w Warszawie.

irena sendlerowa
instagram.com/gal_gadot

Na razie nie wiadomo, kiedy film o Irenie Sendlerowej trafi do kin, jednak gwiazda zdradziła, że intensywne prace trwają już od jakiegoś czasu. Media spekulują, że produkcja może chcieć zatrudnić polskich aktorów. W filmie CBS Dzieci Ireny Sendlerowej z 2009 roku zagrali między innymi Krzysztof Pieczyński, Maja Ostaszewska, Danuta Stenka i Olga Bołądź.

Kim była Irena Sendlerowa?

Irena Sendlerowa była polską działaczką, kierowniczką referatu dziecięcego Rady Pomocy Żydom, członkinią Polskiej Partii Socjalistycznej. Urodziła się w Warszawie w 1910 roku, od początku II wojny światowej angażowała się w pomoc potrzebującym. W 1943 roku była aresztowana przez gestapo, została uwolniona przez Żegotę. W czasie powstania warszawskiego była sanitariuszką na Mokotowie.

irena sendlerowa
pl.wikipedia.org

Szacuje się, że Żegota pod jej kierownictwem udzieliła pomocy 2500 dzieci. Dzięki liście prowadzonej przez organizację część z nich udało się połączyć z ocalałymi rodzinami. Irena Sendlerowa zawsze podkreślała, że w trakcie wojny uratowano za mało osób żydowskiego pochodzenia. Została uhonorowana odznaczeniem Sprawiedliwa wśród Narodów Świata, Orderem Orła Białego i Orderem Uśmiechu. W 2006 roku została ustanowiona nagroda im. Ireny Sendlerowej Za naprawianie świata, przyznawana nauczycielom i wychowawcom.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ikea: Zjadła obiad, połamała zęby. Dostanie ogromne odszkodowanie
  2. Żyli razem 69 lat, zmarli w odstępstwie kilku minut. Gdy dzieci zobaczyły ich po raz ostatni, zaczęły płakać
  3. Dziennikarka zaliczyła przezabawną wpadkę na wizji. Jej syn wkradł się na plan programu
  4. Pająk wielkości psa. Ptasznik goliat jest wyjątkowo agresywny
  5. Polska siatkówka zawdzięcza mu wiele. PZPS w żałobie podał tragiczne informacje
  6. Zrobili jej zdjęcie gdy podskoczyła jak sarenka. Robi się gorąco na widok mikroskopijnych majtek gwiazdy, przesadziła?
Poprzedni artykułNastolatek przyciął ogon swojego kota drzwiami. Zrobił to, bo „miał zły dzień”
Następny artykułDom Katarzyny Figury stoi pusty. Aktorka postanowiła zamieszkać w hotelu
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.