Irys to dla wielu ulubiony smak dzieciństwa. Pyszne cukierki były niemalże tradycją na polskich stołach w czasach PRL. Kto z was je pamięta i kto z was rzeczywiście tak za nimi przepadał? A smaki: śmietankowy, sezamowy czy kakaowy. Który to wasz ulubiony?

Wiele przysmaków z czasów PRL nie jest obecnie tak popularnych. Co się z nimi stało? Nie wiadomo, ale chętka czasami przychodzi, kiedy się wspomni te słodkości. Co jeszcze zaprzestano produkować, a wy za tym bardzo tęsknicie? Jesteśmy bardzo ciekawi.

Niezapomniany smak 

Produkty z czasów PRL obecnie robią wielką furorę. Niezapomniane smaki z dawnych lat wciąż są w pamięci wielu z nas. Kto pamięta słynne cukierki Irysy? Chyba każdy chociaż raz w życiu je próbował, albo chociaż o nich słyszał. 

Dawniej był to prawdziwy rarytas. Wśród dostępnych smaków można było skosztować między innymi Irysa śmietankowego, kakaowego, z sezamem czy makiem. Jaki był wasz ulubiony smak? Wciąż zajadacie się tymi kultowymi łakociami?

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Wciąż można dostać cukierki z czasów PRL

Mimo tego, że Irysy cieszyły się największą sławą w czasach PRLu to Polacy wciąż o nich pamiętają. Nawet teraz można zaopatrzyć się w słynne łakocie, które są dostępne w niektórych sklepach stacjonarnych, a także online. Wystarczy zamówić wybraną ilość i dokonać opłaty, łatwe i proste. 

Irysy to oczywiście niejedyne słodycze, uwielbiane przez dzieciaki i dorosłych przed laty. Smakołyków nie było wiele, ale ich smak rekompensował wszystko. Nie trzeba było niczego więcej. Jakie są wasze ulubione słodycze z dawnych lat? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzu. 

irys

fot. pinterest.com/Agnieszka Paczek

Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.