Lelum.pl

fot. KAPIF

Ivan Komarenko zdradził, co uważa o Janie Pawle II. Wspomniał o "narodowej tragedii"

13 Marca 2023

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Ivan Komarenko postanowił zabrać głos w sprawie Jana Pawła II. Muzyk znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi zdradził, co uważa na temat najnowszego dokumentu "Franciszkańska 3", poświęconego papieżowi.

Słowa Rosjanina nie przypadły do gustu internautom, którzy po raz kolejny zaatakowali go w komentarzach w jego social mediach.

Ivan Komarenko zabrał głos w sprawie Jana Pawła II

Od pewnego czasu lider zespołu “Ivan i Delfin” bardziej niż ze swojej twórczości artystycznej, znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat polityki Rosji i jej inwazji na terytorium Ukrainy. Tym razem po raz kolejny postanowił wypowiedzieć się na temat kwestii społecznych i poruszył temat Jana Pawła II.

W mediach szerokim echem odbił się ostatni dokument poświęcony papieżowi Polakoi - “Franciszkańska 3”. Pomimo faktu, że piosenkarz nie oglądał materiału, postanowił zabrać głos w jego sprawie i skrytykować postawę Polaków.

Katarzyna Dowbor

Artur odszedł z ekipy Katarzyny Dowbor. Miał smutny powód, wiemy co dziś robi

CZYTAJ DALEJ

Ivan Komarenko krytykuje materiał o Janie Pawle II

Muzyk wyznał, że nie miał okazji zobaczyć materiału Marcina Gutowskiego, który swoją premierę miał na antenie stacji TVN24. Mimo to poczuł się dotknięty samym dokumentem oraz komentarzami Polaków na temat Jana Pawła II.

Wyznał, że papież Polak był postacią niezwykle istotną, która miała też silny wkład w jego życie i zmotywowała go do ubiegania się o polskie obywatelstwo.

-Z najnowszego "Komentarza Tygodnia" Witolda Gadowskiego dowiedziałem się o bezprecedensowym ataku środowisk lewicowo-liberalnych na osobę Papieża Jana Pawła II. Zgadzam się w pełni z redaktorem Gadowskim co do faktu, iż Jan Paweł II jest unikalną postacią spajającą Polaków na całym świecie. Nie tylko tych wierzących. Przypomnę tylko, że dzięki duchowemu przewodnictwu papieża zostałem w 2010 r. polskim obywatelem - napisał Ivan Komarenko na swoim profilu na Instagramie.

Ivan Komarenko krytykowany przez Polaków za wypowiedź o Janie Pawle II

Dodatkowo piosenkarz wyznał, że to właśnie nieżyjący już duchowny często był jego inspiracją i dodawał mu sił podczas jego twórczości artystycznej.

-Wiele razy publicznie wyrażałem wdzięczność wobec ojca świętego tak, jak umiałem: jako artysta za pomocą piosenki. W wersji polskiej śpiewałem "Tak mówił Papież" w towarzystwie dzieci z chóru "Tintilo". W wersji angielskiej – w towarzystwie dzieci z RPA, które następnie zaprosiłem do Polski na Światowe Dni Młodzieży 2016. Gdybyśmy dziś obsmarowali błotem Jana Pawła II na podstawie świadectw szemranych współpracowników komunistycznej bezpieki, byłoby to naszą narodową tragedią - napisał poruszony wokalista.

Wypowiedź Ivana Komarenki nie przypadła do gustu internautom, którzy uważają, że piosenkarz powinien skupić się na tragedii, jaka dzieje się za naszą wschodnią granicą, a nie wypowiadać na temat Jana Pawła II.

-Twoją narodową tragedią Ivan jest to, ze Rosja napadła na Ukrainę. To raz. Dwa, nie pleć bzdur o komunistycznej bezpiece, bo temat nie jej dotyczy - pisał pod postem jeden z internautów.

Zobacz post:

Katarzyna Cichopek, Pytanie na śniadanie

Katarzyna Cichopek aż pisnęła, mały gość "Pytania na śniadanie" ściął z nóg wszystkich jednym zdaniem

CZYTAJ DALEJ
Azja Express

Azja Express: Łozo nagle rozpłakał się podczas kolacji. Jego partner od razu wiedział, o co chodzi

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

ivan komarenko

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Maciej Rock ujawnił, jakie ma relacje z Piotrem Gąsowskim. Cała prawda wyszła na jaw
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Czarno białe zdjęcie na profilu Marty Kubackiej, a pod nim słowa wsparcia i życzenia zdrowia. Cała Polska jednoczy się w modlitwie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

„Jaka chudzina”. Co się stało z Magdą Narożną? Ludzie jej nie poznają po drastycznej przemianie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Edyta Golec, jak bogini. Takiej jej jeszcze nie widzieliśmy, biała suknia, kwiaty we włosach. Fani zachwyceni
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Druzgocące wyznanie Katarzyny Figury. Prawie nikt nie wiedział, do czego doszło w jej życiu
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Dagmara Kaźmierska powiedziała, co uważa o Janie Pawle II. Nie przebierała w słowach
Czytaj więcej >
Martyna Pałka

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]