Iwona Morawiecka, Jadwiga Morawiecka to najważniejsze kobiety w życiu premiera. Kim są? Niezależnie od tego, czy zgadzamy się z polityką Mateusza Morawieckiego, czy nie, jedno musimy mu przyznać: jest naprawdę oddany swojej rodzinie! Bardzo dba o bliskie mu osoby.

Niektórzy politycy chętnie pokazują się z bliskimi publicznie, a nawet zachęcają ich do zaangażowania w swoją działalność. Inni strzegą prywatności swojej i bliskich. Do drugiej grupy należy premier Mateusz Morawiecki. Bliskie mu kobiety – Iwona Morawiecka, Jadwiga Morawiecka – mogą czuć się u jego boku bezpiecznie. Zawsze wypowiada się o nich z ogromnym uczuciem. 

Iwona Morawiecka, Jadwiga Morawiecka: kim są?

Jadwiga Morawiecka to ukochana mama obecnego premiera. Pani Jadwiga włożyła wiele wysiłku w wychowanie syna i wciąż stanowi dla niego wielkie wsparcie. Jak informuje portal fakt.pl, Mateusz Morawiecki nazwał ją nawet „cichą bohaterką jego codzienności”. 

– Nigdy nie bałam się, że będzie złym chłopcem, a potem złym człowiekiem. Bałam się za to o jego zdrowie i życie w latach 80., kiedy miały miejsca te wszystkie rzeczy, o których tylko napomknął w swoim wystąpieniu w Sejmie – przytacza wypowiedź Jadwigi Morawieckiej fakt.pl

Jak się okazało, przyszły premier potrafił sprawiać problemy wychowawcze. Pani Jadwiga wspominała, że był niezwykle uparty, a żadne prośby nie mogły przekonać go, żeby zmienił zdanie. 

– Był upartym chłopakiem, u dorosłego człowieka przejawia się to w tym, że jest konsekwentny – cytuje fakt.pl

Kim jest żona premiera Morawieckiego?

Iwona Morawiecka to żona premiera i matka jego czworga dzieci: dorosłych już Aleksandry i Jeremiasza oraz Ignasia i Magdy, uczniów szkoły podstawowej. Iwona i Mateusz Morawieccy są rówieśnikami i jak podaje se.pl, poznali się jeszcze w szkole. Zdecydowali się na ślub jeszcze przed ukończeniem studiów. Mąż bardzo ciepło wypowiada się na temat partnerki. 

– Moje życie tak się potoczyło, że wraz z żoną, która wspiera mnie i jest cierpliwa, mamy bardzo dużo kontaktów z domami dziecka, zwłaszcza z jednym, widziałem cierpienie maltretowanych dzieci – cytuje premiera portal se.pl

Nie wiadomo nic na temat osiągnięć zawodowych żony premiera Mateusza Morawieckiego, więc prawdopodobnie poświęciła karierę, by zapewnić opiekę swojej gromadce dzieci. Pani Iwona zwykle unika mediów oraz unika oficjalnych uroczystości, jednak towarzyszyła mężowi m.in. podczas audiencji u papieża.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Iwona Morawiecka, Jadwiga Morawiecka
fot. facebook.com @Kancelaria Premiera

Iwona Morawiecka, Jadwiga Morawiecka są najważniejszymi kobietami w życiu polskiego premiera.