Izabela Skrybant-Dziewiątkowska: pogrzeb gwiazdy Tercetu Egzotycznego na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. W ostatniej wędrówce wokalistce towarzyszyli nie tylko bliscy – pożegnały ją niezwykłe osoby. Jak wyglądała ceremonia? Aż łza się kręci w oku…

To niepowetowana strata dla polskiej kultury. Tercet Egzotyczny dostarczał Polakom rozrywki przez kilkadziesiąt lat. Niestety, kilka lat po tragicznym odejściu jednego z założycieli, Zbigniewa Dziewiątkowskiego, przyszła pora na największą gwiazdę. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska: pogrzeb piosenkarki był wielkim wydarzeniem. Uczestniczyli w nim nie tylko jej bliscy, lecz także artyści i… politycy! 

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska: pogrzeb. Kto wziął w nim udział?

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska zmarła 1 maja 2019 roku. Artystka od dłuższego czasu zmagała się z rakiem trzustki. Jak informuje viva.pl, pogrzeb Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej został zorganizowany przez jej córki, Katarzynę Dziewiątkowską-Mleczko i Annę Dziewiątkowską-Trębską. 

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska: pogrzeb wokalistki odbył się 7 maja 2019 roku i rozpoczął o godzinie jedenastej. Według ustaleń portalu pomponik.pl poza członkami zespołu Tercet Egzotyczny Januszem Konefałem i Sławomirem Marcinkowskim oraz rodziną wzięli w nim udział Jerzy Skoczylas z Kabaretu Elita oraz Paweł Kukiz i były minister kultury Bogdan Zdrojewski. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli miejscowych władz pojawił się prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Jak wyglądał pogrzeb Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej?

Podczas uroczystości pogrzebowych nie zabrakło wzruszających momentów, takich jak m.in. przemowa jednego z kolegów Dziewiątkowskiej z Tercetu Egzotycznego. Opowiedział on o problemach, z jakimi musiała borykać się zmarła przez wiele lat. 

– Niektórzy nazywali rodzinę Dziewiątkowskich polskimi  Carringtonami. Ale prywatnie wiele wycierpieli. Byli krytykowani. Tłamszeni przez władze PRL. Ale Izabela nigdy się nie skarżyła. Wybaczała wszystkim – cytuje gitarzystę pomponik.pl

Co ciekawe, msza pogrzebowa była koncelebrowana przez trzech księży. Mieli wspominać artystkę jako głęboko wierzącą osobę, dla której wiara odgrywała w życiu niezwykle istotną rolę. 

– Pani Izabela jest przykładem osoby, która nie zakopała danego talentu. Wierzę, że ogląda Boga twarzą w twarz. […] Swoim życiem pokazała, że była dobrą chrześcijanką, która nie bała się dawać świadectwa wiary – powiedział o Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej abp. Józef Kupny.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska: pogrzeb piosenkarki był bardzo trudnym doświadczeniem dla jej córek i przyjaciół. Mamy nadzieję, że czas przyniesie im ukojenie i pomoże pogodzić się z tragicznym losem gwiazdy Tercetu Egzotycznego. Na szczęście dzięki swojej muzyce nigdy nie zostanie zapomniana.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

izabela skrybant dziewiątkowska pogrzeb
fot. screen z youtube.com Telewizja Leszno

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska: pogrzeb artystki był poruszającym wydarzeniem. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułEwa Farna zdradziła, co sądzi o Zbigniewie Wodeckim. Wzruszające słowa gwiazdy
Następny artykułChłopak Eweliny Lisowskiej to ciacho! Kim jest Aleksander Ilczuk?
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.