Jabłka to jedne z ulubionych owoców Polaków. Do tej pory znajdowały się niemalże w każdym domu, teraz jednak może się to zmienić. Jabłka, które możemy kupić na targowiskach lub w sklepach mają kosmiczne ceny! Dlaczego te owoce tak drożeją? Co się stało, że nasze regionalne, polskie jabłka stały się tak drogie? 

Jak się okazuje, nasze swojskie jabłka są droższe, niż tropikalne banany. Do tej pory było na odwrót. Jednak, jak podaje portal se.pl, Polacy, a głównie emeryci, skarżą się, że niebawem nie będą sobie mogli pozwolić na skosztowanie do tej pory dostępnych i tanich jabłek.

Jabłka są za drogie

Z doniesień portalu se.pl, wynika, że obecnie kilogram jabłek, to koszt około 5 zł – w niektórych miejscach nawet 7,50 zł. Podczas gdy rok temu zapłacilibyśmy około 3,64 zł. To ogromna różnica. Banany z kolei tanieją. Wynika to z obniżenia stawki podatku VAT. Kilogram bananów to koszt ok. 4,92 zł. Czy Polacy przerzucą się na banany? 

– To straszne, co dzieje się z cenami owoców w sklepach i na bazarach – skarżył się portalowi se.pl pan Zdzisław, pochodzący z Siedlec – Jabłka to już chyba biją wszelkie rekordy. Dziś za kilogram trzeba zapłacić nawet 7,50 zł. 

  1. Była na samym szczycie, kochała ją cała Polska. Trudno uwierzyć, jak skończyła Maryna z „Janosika”
  2. Nasze babcie znały fenomenalny sposób na odstraszenie komarów. 1 niezbędny składnik na pewno masz pod ręką
  3. Wielka tragedia. Niestety, nie żyje Robert Rogalski, cała Polska we łzach

Ceny jabłek rosną

Jak się okazuje, jest kilka czynników mających wpływ na cenę jabłek. Pierwszym z nich jest zmieniająca się gospodarka po pandemii koronawirusa. Poza tym ceny mogą wynikać z mniejszego urodzaju, jaki odnotowano w zeszłym roku. Przyczyną może być także susza i przymrozki.

W związku z tym raczej nie ma co liczyć na mniejsze ceny tegorocznych jabłek. A my musimy się pogodzić z faktem, że tego lata zjemy znacznie mniej jabłeczników i racuchów z jabłkami. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

banan
fot.pexels.com

W tym roku tropikalne banany są znacznie tańsze niż regionalne jabłka.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Według policji na wiecu Andrzeja Dudy uczestniczyło za dużo osób. Organizatorzy dwóch zgromadzeń mogą ponieść bardzo poważne konsekwencje?
  2. Koszmarny dramat w parku rozrywki. W Europie doszło do najgorszego, ratownicy nic nie mogli zrobić
  3. Mały Henryk to prawdziwa kopia taty. Radosław Majdan pokazał swoje zdjęcia z dzieciństwa, identyczni
  4. Ministerstwo Zdrowia interweniuje. Chodzi o Andrzeja Strzeleckiego, niewiarygodna decyzja
  5. Policja już postawiła zarzuty i domaga się kary. Chodzi o wiec Andrzeja Dudy
  6. Za pozornie zwykły banknot możesz dostać nawet 3000 zł. Wystarczy zwrócić uwagę na jeden drobny szczegół

Źródło: se.pl

 

 

Poprzedni artykułPOOLSIDE SENSATION od Esprit
Następny artykułAgnieszka Kotońska z „Gogglebox” na intymnym zdjęciu z przeszłości. Ciężko ją rozpoznać, nie jest sama
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.