Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jacek Chmielnik zmarł niespodziewanie w wieku 54 lat. Do tragedii doszło podczas rodzinnego wyjazdu
Karol Osiński
Karol Osiński 08.02.2021 19:04

Jacek Chmielnik zmarł niespodziewanie w wieku 54 lat. Do tragedii doszło podczas rodzinnego wyjazdu

Jacek Chmielnik
fot. TRICOLORS/East News

22 sierpnia 2007 roku kraj obiegła bardzo smutna informacja. Jacek Chmielnik, popularny polski aktor zmarł podczas pobytu z rodziną w swoim domku wypoczynkowym w Suchawie pod Włodawą. Rzecznik lubelskiej policji, Janusz Wójtowicz skomentował śmierć aktora następującymi słowami – Miał pecha. Artysta zginął bowiem wskutek porażenia prądem podczas wdepnięcia w kałużę.

Jacek Chmielnik przez długi okres swojego życia utrzymywał, że nie jest urodzonym aktorem, tylko po prostu facetem. Spełniał się nie tylko w roli aktora, ale także reżysera i dramaturga. Osiągnął wiele sukcesów, zarówno zawodowych, jak i rodzinnych.

Jacek Chmielnik śmierć

Okoliczności śmierci Jacka Chmielnika są nie tylko zastanawiające, ale przede wszystkim pechowe. 22 sierpnia 2007 roku aktor spędzał wakacje ze swoją rodziną w Suchawie nad Włodawą. Wieczorem z konieczności musiał zejść do piwnicy, by naprawić zepsuty hydrofor. Stanął wówczas w kałuży rozlanej wody i został śmiertelnie porażony prądem.

Wszystko wskazuje na to, że na kontakcie, którego dotknął wystąpiło przebicie prądu. Stwierdziliśmy tam napięcie 220 V. Aktor stanął w kałuży rozlanej wody. Miał pecha, gdyż do piwnicy zszedł na bosaka – cytuje słowa Janusza Wójtowicza, rzecznika lubelskiej policji portal swiatseriali.interia.pl.

Aktor zmarł na kilka lat po popularnym piosenkarzu i wschodzącej gwieździe polskiej sceny filmowej, Waldemarze Goszczu, który zginął w wypadku samochodowym pod Ostródą. To niezwykle dramatyczne zdarzenie w błyskawicznym tempie rozeszło się po całej Polsce.

W równie zastanawiających okolicznościach prawie trzy lata temu zmarł znany z serialu Ranczo aktor Jeff Butcher, który wcielał się w postać Jerry’ego. Przyczyna śmierci artysty nie została ujawniona do dziś.

Kim był Jacek Chmielnik?

Jacek Chmielnik był polskim aktorem teatralnym i filmowym, a także reżyserem oraz dramaturgiem. Urodził się 31 stycznia 1953 roku w Łodzi, gdzie ukończył edukację wczesnoszkolną, oraz studiował na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Dyplom ukończenia odebrał w 1975 roku.

Swój debiut aktorski zaliczył jeszcze w tym samym roku. Po raz pierwszy miał przyjemność zaprezentować swoje umiejętności i talent aktorski w teatrze Ateneum w Warszawie, z którym związał swoje pierwsze lata ścieżki zawodowej. Wystąpił z jego szeregów w 1977 roku.

W późniejszych latach kariery występował m.in. w: Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu (lata 1977-1978), im. S. Jaracza w Łodzi (1978-1981), Polskiego w Poznaniu (1981-1982), Słowackiego w Krakowie (1982-1991), a także Nowego w Łodzi (1993-1996). W 1997 roku po raz pierwszy miał okazję wypróbować swoich sił w roli reżysera w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Fani mogą kojarzyć aktora z takich produkcji jak: Vabank, Vabank II, czy Kingsajz. Grywał także role epizodyczne, np. w Świecie według Kiepskich, Rodzinie Zastępczej, czy ekranizacji powieści Elizy Orzeszkowej pt. Nad Niemnem. Natomiast w latach 2000-2004 prowadził teleturniej pt. Polskie seriale na antenie TVP 1.

Zobacz zdjęcie:

Jacek Chmielnik

Jacek Chmielnik zmarł 22 sierpnia 2007 roku wskutek porażenia prądem.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Koszmar Macieja Dowbora, gwiazdor ma fatalną passę. Jego luksusowe BMW zostało zalane, reakcja żony powala na kolana
  2. Do końca tęsknił za ukochaną Henryką. Franciszek Pieczka był niesamowicie wdzięczny żonie, zrobiła dla niego piękną rzecz
  3. Ujawniono, co wyprawia się w domu Marka Kondrata i 38 lat młodszej żony. Antonina Turnau trzyma męża krótko?

Źródło: swiatseriali.interia.pl