Jacek Kurski od sierpnia bieżącego roku z powrotem zasiada na fotelu prezesa Telewizji Polskiej. Jak powszechnie wiadomo, na antenie TVP telewidzowie mogą oglądać wiele seriali, programów informacyjnych i rozrywkowych, a także bajki dla dzieci. Teraz do ramówki dołączą obowiązkowe msze święte. Prezes TVP oficjalnie złożył podpis.

Portal o2.pl podał informację, że prezes TVP Jacek Kurski podpisał umowę z Episkopatem Polski w sprawie obowiązkowych emisji mszy świętych. Oznacza to, że już wkrótce na stacjach TVP 1, TVP 3 oraz TVP Info możemy spodziewać się transmisji nabożeństw, koronek oraz programów katolickich.

Jacek Kurski podpisał umowę z Episkopatem Polski

Już wkrótce Polscy telewidzowie będą mogli brać udział w nabożeństwach transmitowanych przez Telewizję Polską. Jacek Kurski podpisał umowę z Episkopatem Polski, która poszerzy ramówkę TVP o nowe propozycje. Co prawda nie jest to pierwsza taka sytuacja. W Telewizji Polskiej niejednokrotnie mogliśmy podziwiać nabożeństwa, jednak były to jednorazowe przypadki. Teraz będzie to obowiązek.

Ta informacja zapewne nie będzie w smak wielu ludziom. Jak wiadomo, w TVP niejednokrotnie dochodziło do kontrowersyjnych sytuacji, przez które tracili swoich telewidzów. Warto zauważyć, że z telewizji korzysta wiele osób, które nie wyznają religii chrześcijańskiej.

Co zawarto w umowie?

W umowie zawarto zapisy dotyczące mszy świętych oraz koronek. Na kanale 1 Telewizji Polskiej o godzinie 7:00 widzowie będą mogli brać udział w Mszach Świętych, natomiast o godzinie 15:00 w TVP 3 odbędą się Koronki do Miłosierdzia Bożego. Jak zaznacza portal o2.pl msze święte i koronki to niejedyne zapisy umowy między Kurskim a biskupami. 

Poza nimi na antenie TVP Info mają być transmitowane także różne programy katolickie. Umowa została zawarta 23 września bieżącego roku, a podpisali się pod nią Jacek Kurski, i biskup Artur Miziński. Nie da się ukryć, że to dość kontrowersyjny ruch ze strony prezesa TVP. Uważacie, że takie transmisje to dobry pomysł?

Poprzedni artykułPitbull i niewidoma kura. Niewiarygodna historia, przecieramy oczy ze zdumienia
Następny artykułPo pierwsze komfort, po drugie jeans, czyli spodnie Slim Fit!
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.