Wszystko zostało oficjalnie potwierdzone i skomentowane przez zainteresowanego. Jacek Kurski ponownie został wybrany na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. W rozmowie z Wirtualnymi Mediami nie ukrywał swojej wielkiej ekscytacji, ale również przedstawił argumenty, dlaczego jego kandydatura została pozytywnie rozpatrzona.

Jacek Kurski pełni funkcję prezesa TVP od 2016 roku. Wiadomo już, że jego kadencja została przedłużona. Co myśli o wyborze Rady Mediów Narodowych?

Jacek Kurski prezesem TVP na dłużej

Podczas kadencji Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej wydarzyło się wiele rzeczy, zarówno lepszych, jak i gorszych. Efekty jego pracy są na bieżąco komentowane przez konkurencyjne media i mimo tego, że odkąd przejął stery TVP zaufanie społeczeństwa do telewizji publicznej maleje, on sam uważa, iż wykonuje dobrą pracę.

Na jego Twitterze co jakiś czas publikowane są wykresy, które sugerują, że oglądalność Telewizji Polskiej regularnie wzrasta. Mimo wszystko pojawiają się opinie, sugerujące, że prezes TVP poświęca „misyjność”  stacji dla oglądalności. 

Bardzo często można dostrzec zarzucaną mu stronniczość polityczną, jednak on sam nie odnosi się do stawianych mu zarzutów. Wydawane decyzje motywuje mandatem uzyskanym od Rady Mediów Narodowych, która znów postanowiła mianować go prezesem Telewizji Polskiej na kolejne 4 lata.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Zresztą nie można się temu specjalnie dziwić, gdyż Jacek Kurski był jedynym zgłoszonym do tej roli kandydatem. W rozmowie z Wirtualnymi Mediami przyznał, że jest to dla niego wielki sukces oraz komplement.

– Cieszę się, że pomimo tak wielu trudności, polaryzacji, napięć, a także problemów systemowych, udaje się skutecznie realizować misję, a przede wszystkim łączyć ją z oglądalnością […] Najkrócej mówiąc: to jest właśnie przepisem na sukces. Trzeba robić słuszne rzeczy, które w dodatku jeszcze będą oglądane– mówi Jacek Kurski.

Jacek Kurski o osiągnięciach TVP pod jego rządami

W komentarzach w mediach społecznościowych można przeczytać mnóstwo opinii, że Jacek Kurski specjalnie publikuje swoje osiągnięcia, by udowodnić, że jest osobą, nadającą się na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej.

Jego zdaniem, gdyby nie telewizja publiczna wspólnotowe audycje nie miałyby szans na zaistnienie. Przytoczył także przykłady koncertów z okazji 40-lecia próby zamachu na Papieża Jana Pawła II, czy Dzień Matki, sugerując, że tylko TVP wpadła na pomysł ich organizacji.

To jest codzienna, misyjna robota, budująca wspólnotę. Myślę, że zostałem prezesem dlatego, że Telewizja Polska pod moim kierownictwem trzyma rękę na pulsie emocji narodu i wspólnoty – zakończył dumnie Jacek Kurski.

Uważacie, że sprawdzi się w roli prezesa?

Zobacz zdjęcie:

Jacek Kurski
fot. Beata Zawadzka/East News

Jacek Kurski ponownie został wybrany prezesem TVP.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: pudelek.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl