TVP nie wspiera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od 2016 roku. Wtedy Jacek Kurski zdecydował, że sympatyzowanie WOŚP ze stacją TVN przekreśla możliwości współpracy. Dzisiaj gwiazdor TVN wygłosił ostrą satyrę na prezesa Telewizji Polskiej.

TVP za rządów Jacka Kurskiego bardzo często krytykowało Jerzego Owsiaka, a o finałach WOŚP albo milczało, albo posuwało się do cenzury. Dzisiaj Szymon Majewski nie żałował ostrych słów na temat prezesa Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski wyśmiany przez Szymona Majewskiego

W ostatnich latach TVP często krytykowało działalność Jerzego Owsiaka. Zdarzyły się też absurdalne sytuacje, w których czerwone serduszka WOŚP, znajdujące się na ubraniach gości stacji, były w materiałach wymazywane.

Dziś dziennikarz portalu Wirtualna Polska spytał Szymona Majewskiego, który wspiera WOŚP i sam wystawił na aukcję mowę ślubną, autorstwa jego i Joanny Kołaczkowskiej, o stosunek do prezesa TVP. Gwiazdor TVN otwarcie zadrwił z Kurskiego.

Majewski zażartował, że napisze list do Jacka Kurskiego w sprawie braku transmisji finałów WOŚP w TVP:

Zacznę od słów „wielmożny panie” – myślę, że to już spowoduje, że Jacek się przełamie. Z takim ciepłym, harcerskim pozdrowieniem. Będą na pewno z nami – powiedział Majewski, po czym przeszedł do ostrzejszej satyry.

Myślę, że już są – ja tutaj nawet go widziałem gdzieś w przebraniu, on tylko udaje. Wrzucał do puszeczki. Był przebrany za leśnego komandosa. Ale to był on, poznałem po rozlatanych oczach, na pewno – drwił Majewski.

Gwiazdor dodał też, że „Kurski” pokazał znak zwycięstwa i wykrzyknął „Niech żyje Jurek!”, był też „najbardziej zaangażowaną i uśmiechniętą” z osób w tłumie.

Grupa mediowa Iberion nie jest jak TVP i zbiera na WOŚP. W zeszłym roku udało się nam zebrać ponad 100 tysięcy złotych. Czy w 2022 roku pomożecie nam pobić ten rekord? Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

Źródło: wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Alicja Resich-Modlińska świętuje dziś 67. urodziny. Dawniej była gwiazdą TVP
  2. Fani wściekli po tym, co zrobił Paszt w półfinale „The Voice Senior”. „Cała Polska to ogląda i się dziwi”
  3. Najwięksi fani TVP porażeni po sobotnim wieczorze. Nie mogli uwierzyć w to, co pokazała stacja