Jacek Poniedziałek: Artyści zawsze dostają najmocniej po tyłku- wyznał w rozmowie z Onetem. Aktor żali się, że w dobie koronawirusa jego sytuacja finansowa drastycznie się zmieniła, jednakże otrzymał on zapomogę od państwa, aby móc utrzymał swoją jednoosobową działalność gospodarczą. Mimo to mężczyzna martwi się, że pomoc ta może być niewystarczająca. „Zapomoga wynosi 1800 złotych”

Jacek Poniedziałek to polski aktor filmowy i teatralny, który jako jeden z wielu, ucierpiał na wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce. Mężczyzna od dwóch miesięcy zmaga się z bezrobociem. 

Jacek Poniedziałek o przyszłości teatru

Jacek Poniedziałek w wywiadzie dla Onetu powiedział, że jako aktor, należy do branży, która w wielu przypadkach jako pierwsza się zamyka, a najpóźniej otwiera. Mężczyzna z żalem podkreślił, że pomoc od państwa dla artystów jest groteskowa. 

-Najbliższa przyszłość teatrów jest niejasna. Czy będziemy mogli grać tak często, czy widzowie przyjdą do teatru, ile miejsc będą mogli zająć, ile będzie kosztował bilet? Teatry publiczne utrzymują się z dotacji i nie żyją wyłącznie z biletów, ale bez tych wpływów ich budżety się załamią– podkreślił aktor. 

  1. Z ostatniej chwili: Do kiedy będziemy nosić maseczki? Minister Zdrowia odpowiedział
  2. Z ostatniej chwili: Media dotarły do tajnych planów rządu. Koniec obowiązku noszenia maseczek, ale nie wszędzie
  3. Pamiętacie jeszcze stare „Koło Fortuny”? Łezka się w oku kręci

Aktor otrzymał zapomogę 

Jacek Poniedziałek nadal nie przyzwyczaił się do nowej rzeczywistości, w której przyszło nam żyć. Aktor żali się, że pomoc od państwa jest niewystarczająca, ale w przeciwieństwie do niektórych artystów nie przymiera jeszcze głodem:

-To, co MKiDN proponuje w programach pomocowych, jest żałosne. Zapomoga wynosi 1800 złotych. Do tej pory nieźle zarabiałem i żyłem na bardzo przyzwoitym poziomie– podkreślił w rozmowie z Onetem. 

Iwona Pavlović z kolei dzięki swoim oszczędnościom jest w stanie przeżyć spokojnie przez długi czas. Jurorka Tańca z Gwiazdami opowiedziała niedawno o swoim życiu w dobie koronawirusa.  

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jacek Poniedziałek
Fot.instagram.com/jacekponiedzialek/

Aktor nie ma pracy od dwóch miesięcy. 

Jacek Poniedziałek
Fot.instagram.com/jacekponiedzialek/

Jacek Poniedziałek narzeka na zapomogi od państwa.

Jacek Poniedziałek
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 26.01.2016 Kto sie boi Virginii Woolf – proba w teatrze Polonia N/Z: JACEK PONIEDZIALEK

Mężczyzna do tej pory żył na dobrym poziomie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Nowe informacje ws. noszenia maseczek. Ściągniemy, ale nie wszędzie
  3. Już niedługo pozbędziemy się maseczek? Wiceminister zdrowia zapowiada ważną datę
  4. Nastolatka została zgwałcona na ulicy. Wezwała policję i dostała mandat, powód nie mieści się w głowie
  5. Matka udusiła córeczkę we śnie. Psychiatra właśnie ujawnił, co mogło pchnąć kobietę do najgorszego
  6. Złe wieści dla prezydenta Dudy. Wyniki sondażu mogą wywołać zamieszanie na Nowogrodzkiej, sytuacja się pogarsza

Źródło: pudelek.pl

Poprzedni artykułŁukasz Szumowski: „Mamy narzędzia do kontroli tego potwora”. Wyjawił całą prawdę
Następny artykułPies z ludzką twarzą. Ludzie są porażeni, gdy widzą jego zdjęcia
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.