Jajka – uwielbiamy je. Głównie jako śniadanie, które jemy w przeróżnej formie. Zazwyczaj jednak doceniamy właściwości jajek, nie myśląc o skorupkach po nich, które lądują w koszu – to duży błąd. Te też mają całą masę przeróżnych zastosowań. Sprawdzą się w naszej kuchni i… łazience. Dzisiaj o skorupkach wrzuconych do pralki. Po co? Będziecie zaskoczeni.

Umieszczenie skorupki z jajka w pralce? Brzmi naprawdę dziwnie! Jednak musicie nam uwierzyć na słowo – to ma sens, już tłumaczymy dlaczego.

Jajka w pralce

Jak się okazuje, skorupki z jajka, które dodamy do prania, są starym sposobem, który zapewne znają nasze babcie. Ale sposobem na co? Okazuje się, że to świetna metoda na wybielenie oraz zafarbowania – wszystkiego, czego chcemy – ubrań, bielizny, obrusa, firanek.

Dzięki tej metodzie stare i poszarzałe tkaniny nabiorą nowego życia. Okazuje się, że to idealny i przede wszystkim w pełni naturalny wybielacz. Jednak co najważniejsze dla każdej perfekcyjnej pani domu – nie niszczy on materiału.

  1. Najgorszy znak zodiaku. Jeżeli możesz, unikaj go jak ognia, znajomość z nim pozostawi tylko łzy
  2. Krzysztof Krawczyk pogrążony w żałobie. Po raz kolejny stracił bliską osobę, „żal rozrywa mi duszę”
  3. Pilny apel ministerstwa zdrowia do nas wszystkich. Chodzi o dzisiejsze wybory prezydenckie

Jajka nie tylko do jedzenia

Jak to zrobić? Wystarczy pokruszyć w rękach skorupki z trzech jaj, a następnie przesypać je do lnianego woreczka. Taki woreczek należy umieścić razem z praniem w pralce i uruchomić ją. Inny sposób na wybielenie starych, poszarzałych ubrań to zastosowanie sody oczyszczonej. Należy ją dodać do proszku. Wystarczą zaledwie dwie łyżki – efekt gwarantowany.

Czy te sposoby były wam znany? Jeśli nie, zapytajcie babci – ta na pewno w ten sposób wybielała swoje firany i obrusy, a babcia przecież zna najlepsze domowe triki perfekcyjnej gospodyni.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jajka
fot. pexels.com/Monserrat Soldú

Jajka mają różne zastosowania.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Legia Warszawa świętuje mistrzostwo w wyjątkowy sposób. Wszystko wyglądało inaczej niż zawsze, zabawa potrwa do rana (WIDEO)
  2. Dramat w kościele, 5 osób nie żyje, są ranni. Tragiczne wiadomości ze świata
  3. Co stało się z urną Piotra Woźniaka-Staraka? SE ujawnia nowe fakty
  4. Najgorętsze zdjęcie Anny Muchy. Aktorka kusi, jak nigdy. Fani oszaleli na punkcie jednej fotki
  5. Justyna Steczkowska pokazała się, jak ją Bóg stworzył. Zapierające dech zdjęcia obiegły sieć
  6. Zaskakujące oświadczenie szefa PKW tuż przed wyborami. Nie spodziewał się podobnego obrotu spraw

Źródło: planetapl.life.pl

 

 

Poprzedni artykułNiestety, nie żyje. Mąż zastrzelił ją z zimną krwią, powód poraża
Następny artykułMarcin Prokop zabrał głos. Wiadomo teraz, z kim może stworzyć nowe duet w show TVN
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.