Jak dobrać biustonosz do kształtu piersi? To pytanie spędza sen z powiek przedstawicielkom płci pięknej, które marzą o idealnym staniku, który podkreśli ich walory, a ukryje wszelkie niedoskonałości. Sprawdź, co powinnaś wiedzieć, zanim udasz się na zakupy. 

Wbrew pozorom dobranie odpowiedniego biustonosza do kształtu piersi nie jest takie proste. Warto kierować się kilkoma prostymi zasadami, dzięki którym zakupy w sklepie z bielizną będą o wiele przyjemniejsze. Jak dobrać biustonosz do kształtu piersi? Podpowiemy ci, na co warto zwrócić uwagę przy doborze idealnego stanika. 

Jak dobrać biustonosz do kształtu piersi?

Dla wielu kobiet dobór stanika to czarna magia. Chociaż każda z nas posiada w swojej garderobie choć jeden stanik, niektóre kobiety wciąż mają problem z doborem odpowiedniego rozmiaru. O rozmiarze stanika decyduje połączenie liczby i litery. Litera odpowiada za wielkość miseczki, liczba natomiast informuje o obwodzie. Przed zakupem stanika, należy zmierzyć obwód klatki piersiowej i obwód biustu. To właśnie te wymiary stanowią podstawę doboru odpowiedniego stanika. Jeśli nie potrafisz zrobić tego samodzielnie, udaj się do wykwalifikowanej brafitterki, która precyzyjnie określi rozmiar twojego biustu.

Jeśli natura nie obdarzyła cię dużym biustem, z pomocą przyjdzie ci push-up. To świetne rozwiązanie dla wszystkich pań, które marzą o większym biuście. Wbudowane gąbeczki powiększą optycznie twój biust. Posiadaczki dużego biustu również powinny zadbać o odpowiedni stanik, który podtrzyma piersi. Świetnie sprawdzi się w tym celu osławiona już balkonetka. 

Na co warto zwrócić uwagę przy doborze stanika?

Nie wszystkie z nas zdają sobie sprawę, że wybór bielizny ma znaczenie nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim na zdrowie. Źle dobrany stanik może niekorzystnie wpłynąć na naszą postawę, a także zdeformować biust. Po czym poznać, że twój stanik nie jest dla ciebie odpowiedni? Stanik powinien znajdować się na tej samej wysokości zarówno z przodu, jak i z tyłu ciała. Jeśli w okolicy pleców podwija się do góry, to znaczy, że być może jest za wąski w obwodzie. Jeśli miseczki nienaturalnie odstają od piersi, powinnaś wybrać ich mniejszy rozmiar, a gdy piersi za bardzo wypływają z miseczek, zapewne wybrałaś za mały model. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak dobrać biustonosz do kształtu piersi
instagram.com @le_petittrou

Odpowiednio dobrany biustonosz wyeksponuje twoje piersi i sprawi, że będą prezentowały się zjawiskowo w każdej sytuacji.

 

Jak dobrać biustonosz do kształtu piersi
instagram.com/tdt.lingerie.pl/

Niektóre marki szyją staniki na wymiar.

Jak dobrać biustonosz do kształtu piersi
instagram.com/tdt.lingerie.pl/

W Polsce można na przykład zamówić stanik u The Delicate Things Lingerie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak kiedyś wyglądała Katarzyna Nosowska? Gwiazda pokazała zdjęcie sprzed 30 lat!
  2. Femi Stories to polska marka z silnym przekazem. Ich ubrania nosi Dorota Szelągowska
  3. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się nie spodziewał!
  4. Barbara Kurdej-Szatan z imponującymi brylantami. „Kto jest sroczką i kocha błyskotki tak jak ja?”