Jak dostać się do programu Nasz Nowy Dom? Zastanawialiście się kiedyś, na jakiej podstawie wybierani są uczestnicy? Katarzyna Dowbor wyjaśniła wszystko, co musisz wiedzieć na temat tego telewizyjnego hitu!

Nie wszystkim rodzinom w Polsce da się pomóc, dlatego istnieją pewne kryteria, jak dostać się do programu Nasz Nowy Dom. Katarzyna Dowbor zdradziła wszystkie szczegóły tego, jak wygląda casting do programu. Zaznaczyła także, jakim rodzinom ekipa nie pomaga. Jesteście ciekawi?

Jak dostać się do programu Nasz Nowy Dom?

Hit Polsatu jest świetnym połączeniem dobrej telewizji z pomocą innym — Katarzyna Dowbor i jej ekipa wybudowali już 150 domów potrzebującym rodzinom! Na jakiej podstawie wybierane są osoby, którym pomaga gwiazda? W związku z tym, że to pytanie pada niezwykle często, prowadząca postanowiła rozwiać wszystkie wątpliwości.

W rozmowie z Gazetą Wyborczą Katarzyna Dowbor zdradziła, jak dostać się do programu Nasz Nowy Dom i jakie rodziny nie mogą niestety liczyć na pomoc ekipy. Gwiazda zaznaczyła, że przede wszystkim rodzina musi mieć jasną sytuację prawną — dom musi wyraźnie należeć właśnie do niej. Prowadząca przyznaje, że przez niejasne sprawy spadkowe zostało odrzuconych wiele zgłoszeń.

Kto nie może liczyć na nowy dom?

Katarzyna Dowbor wyznaje, że nie pomagają rodzinom zamieszkującym lokale powyżej 300 metrów kwadratowych — ze względów finansowych. Ekipa nie remontuje także domów osób karanych oraz rodzin, w których pojawia się problem alkoholowy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Co z tego, że zrobimy to dla dzieci, skoro matka czy ojciec piją i za chwilę nasza praca zostanie zniweczona — uzasadnia decyzję Polsatu prowadząca.

Oczywiście na pomoc mogą liczyć osoby w ciężkiej sytuacji życiowej i finansowej — samotne matki i ojcowie, starsze osoby wychowujące wnuki lub rodziny, w których pojawia się niepełnosprawność. Jak dostać się do programu Nasz Nowy Dom, jeśli spełni się któryś z powyższych warunków?

Wystarczy wysłać zgłoszenie, w którym opiszemy sytuację rodziny i dom, w którym mieszka na adres mailowy biuro@constantin-entertainment.pl. Mile widziane jest dołączenie zdjęć. Jeśli zgłoszenie zostaje przyjęte, na miejsce jest wysyłana specjalna ekipa weryfikująca, czy może przeprowadzić remont.

 Oprócz siebie samego można zgłosić do programu także inną rodzinę, która być może nie wie o programie, albo nie umie samodzielnie wysłać zgłoszenia. Katarzyna Dowbor z pewnością dopilnuje, by każdy potrzebujący otrzymał pomoc!

Zobacz zdjęcia z programu Nasz Nowy Dom:

instagram.com/katarzyna_dowbor_official

Jak dostać się do programu Nasz Nowy Dom? Katarzyna Dowbor zdradziła szczegóły.

Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.