Jak malować usta? Malowanie ust nie jest najprostszym zadaniem, szczególnie kiedy poza dodaniem im koloru chcemy również poprawić ich kształt. Obecnie na rynku mamy dostępnych mnóstwo produktów, które mają nam w tym pomóc. Z jednej strony to błogosławieństwo, z drugiej — przekleństwo. Wśród ogromu szminek różnego rodzaju, konturówek, błyszczyków łatwo się pogubić. 

Jak prawidłowo malować usta? Prawidłowe malowanie ust wymaga pewnej wprawy i sporej wiedzy. Oczywiście zakładamy, że chodzi ci o makijaż bardziej zaawansowany niż po prostu delikatny kolor na ustach. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak malować usta szminką tak, by osiągnąć najbardziej imponujący efekt, ten poradnik jest dla ciebie.

Jak pomalować usta szminką?

Żeby pomalować usta szminką, musisz je najpierw do tego przygotować. Jest to krok szczególnie ważny, kiedy używasz matowej szminki, obecnie najmodniejszej. Odpowiedz na pytanie o to, jak przygotować usta do matowej szminki, jest bardzo prosta. Najpierw wygładź swoje usta naturalnym peelingiem, a potem zadbaj o ich nawilżenie. 

Jeśli twoje usta są już gładkie i nawilżone, czas na użycie szminki! Jeśli chcesz zrobić naprawdę imponujące wrażenie, użyć czerwonej szminki. Jak wiadomo, od zawsze jest ona utożsamiana z pewnymi siebie, niebezpiecznymi kobietami. A jak malować usta czerwoną szminką? Usta czerwoną szminką najlepiej malować ostrożnie. Jeśli nie jesteś pewna, czy na co dzień jesteś w stanie utrzymać tak mocną stylizację, zostaw ją na szczególne okazje. 

Jak malować usta, żeby były większe? 

Żeby usta były większe, malujmy je cudownym kosmetykiem, jakim jest konturówka do ust. Wielu z nas ratuje ona życie i samoocenę. Oczywiście poprawienie kształtu ust wymaga więcej zaangażowania niż tylko użycia konturówki. Jeśli to zrobimy, nasze usta na pewno nie będą wyglądały tak, jak byśmy chciały. 

jak malować dzieci
unsplash.com

Sama możesz sprawić, by twoje usta były większe!

Pierwszym krokiem w poprawie kształtu ust jest zatuszowanie ich rzeczywistej granicy. Żeby to zrobić, użyjcie podkładu lub korektora używanego do reszty twarzy. Kiedy granica waszych ust jest już niewidoczna, możecie zabrać się za makijaż ust konturówką. Aby prawidłowo go wykonać, pamiętajcie, aby konturówka była w kolorze maksymalnie zbliżonym do szminki. 

Jak malować asymetryczne usta?

Asymetryczne usta malujemy bardzo podobnie jak małe. A jak malować małe usta? Małe usta malujemy, tworząc konturówką nowe ich granice. Jak przygotować do tego usta, wyjaśnialiśmy powyżej. Teraz musicie upewnić się, że wasza ręka jest pewna i nie zadrży wam przy wykonywaniu następnego kroku. 

jak malować usta
unsplash.com

Wiele niedoskonałości możesz zatuszować. 

Teraz zasada jest taka sama zarówno dla dużych, małych, jak i po prostu niesymetrycznych ust. Zdecyduj, gdzie chcesz, żeby przebiegał kontur swoich ust i go tam namaluj. Na tym polega piękno makijażu, że przy wystarczającej wprawie możesz zaprojektować swoją twarz na nowo. 

Jak malować usta szminką bez konturówki?

Usta szminką bez konturówki malujemy raczej na co dzień, kiedy nie chcemy osiągnąć tak wyrazistego efektu, albo kiedy efekt ma polegać właśnie na pewnym „rozmyciu”. Usta pomalowane samą szminką, bez użycia konturówki, nigdy nie będą miały tego samego efektu idealnych granic. Może to być wadą, ale możemy zrobić z niej zaletę.

Kiedy malujesz usta szminką bez konturówki, nie „dojeżdżaj” do ich granic, tylko pozostaw ich kontur niepomalowany. Potem kiedy masz już na nich kolor, opuszkiem palca wklep szminkę z miejsca, w której jej nie było. Taki zabieg sprawi, że na twoich ustach widoczny będzie efekt rozmywania się koloru, który może wyglądać bardzo efektownie. Używaj tego sposobu, raczej stosując naturalne kolory. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jak malować usta
unsplash.com

A jakie szminki ty lubisz najbardziej?

jak malować usta
instagram.com

Makijaż ust nie musi oznaczać mocnego koloru.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Luka w Androidzie pozwala przejąć kontrolę nad smartfonem. Lista zagrożonych modeli
  2. Uwielbiany piosenkarz stracił ukochaną żonę. Wszystko przez wpływ sekty
  3. Czy koty wyczuwają choroby? Wszystko, co trzeba wiedzieć
  4. Gwiazda TVP przez dwa lata ukrywała rozstanie z mężem. Informacje dopiero teraz wyszły na jaw
  5. Zjadła w restauracji Gessler, spojrzała na rachunek i zagotowało się w niej. Poczuła się oszukana, już nigdy nie zje u gwiazdy TVN
  6. Narzeczona się rozpłakała, po chwili wszyscy goście zalali się łzami. Przez słowa pana młodego wypowiedziane przed ołtarzem

źródła: youtube.com

Poprzedni artykułMaciej Kurzajewski nie ma powodów do radości. Kolejny cios dla dziennikarza
Następny artykułMarina wyznała, że nie idzie na wybory. Internauci są bezlitośni: „Nie każdy znany człowiek musi być mądry”
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego