Jak mieszkała Kora? Ostatnie lata życia, zmagająca się z chorobą artystka, spędziła z dala od blasku fleszy. Wraz z mężem, Kamilem Sipowiczem, wyprowadziła się z Warszawy. Swój piękny azyl znalazła w Bliżowie, gdzie czas płynie zdecydowanie wolniej…

Olga Jackowska była artystką awangardową, której muzyka i sceniczne kreacje zarówno wzbudzały podziw, jak i ogromne zaskoczenie. Dom artystki również taki był. Nieszablonowy, przytulny, kolorowy. Zobaczcie, jak mieszkała Kora!

Gdzie mieszkała Kora?

Kora swój dom wybudowała z mężem kilka lat temu, znajduje się on na Roztoczu. Na terenie posiadłości znajdują się dwa mieszkalne budynki o łącznej powierzchni 422 metrów kwadratowych! 

Wokalistka wielokrotnie wspominała, że to właśnie tu odnalazła swoje miejsce na ziemi. W wywiadzie udzielonym dla programu Uwaga! Kora podkreślała, że to miejsce dodaje jej sił:

– Ten rok był cudowny. Gdybym miała żyć tak jak teraz, to mogłabym żyć jeszcze tysiąc lat. Rok temu byłam jeszcze bardzo słaba. Dziś jestem dużo silniejsza. 

Jak mieszkała Kora? 

Dom gwiazdy opiewał w intensywne kolory, folkowe wzory i ozdoby. To miejsce tętniło życiem! Każde pomieszczenie miało swój oryginalny i radosny wystrój. Pomimo wielu barwnych elementów, które znajdowały się w pokojach, w całym domu panował ład.

Białe ściany w połączeniu z barwnymi akcentami sprawiały, że wnętrze nie było przytłaczające, lecz ciekawe. 

Zaczarowany ogród

Patrząc na dom Kory z daleka, nietrudno było zauważyć, że wokół  dominuje tu zieleń. Lasy i pola otaczały całą posiadłość. Artystka uwielbiała kwiaty, które witały gości już u progu. Dom wokalistki pozostał magiczny do dziś… 

Jak mieszkała Kora? Zobacz zdjęcia: 

Jak mieszkała Kora
Materiały prasowe „MTV Cribs”

Dom artystki mieścił się w Bliżowie. Jest to wieś położona w województwie lubelskim.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułKim jest mama Barbary Kurdej-Szatan? To niezwykła osoba o wielkim sercu
Następny artykułGdzie mieszka Magda Mołek? Dom dziennikarki jest spektakularny
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.